Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg csak a fejemben...

Tényleg csak a fejemben létezik? Én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Fél éve új munkahelyre kényszerültem (a COVID nem tett jót az előzőnél, elég nagy leépítés volt). Viszont úgy érzem az új kollégák már az 1. Perctől nem igazán örültek nekem. Nyilván sokkal több tapasztalattal rendelkeznek, az elején kis segítség kellett a beilleszkedésnél, de próbáltam nyitott lenni, a munkámat is igyekszem úgy végezni, hogy ne legyen benne hiba. De folyton úgy érzem magam köztük, hogy nem igazán fogadtak be, sokszor van hogy sztoriznak, hogy volt régebben itt egy két kolléga és azok milyen bénák voltak, meg milyen hülyék voltak (ezeket pedig folyton úgy érzem, hogy igazából rám mondjak), meg ha beszélek sokszor osszenéz egy-kettő és mosolyognak (mintha hülyeséget beszélnék vagy nem tudom). Akinél ezt érzem már kérdeztem tőle, hogy van e valami baja velem, de a válasz mindig az, hogy dehogy. Ha épp valaki megdicsér, hogy valamit jól oldottam meg, akkor is úgy érzem, hogy valójában arra gondol h mekkora balfék vagyok. Vagy ha valaki azt mondja szeret velem dolgozni, szinten az ellenkezőjére gondolok.

Ért egy elég nagy lelki trauma pár éve, amit még mindig nem teljesen sikerült feldolgoznom és rettenet megingott a bizalmam az emberek felé. De ha ezt valakinek elmesélem, az mindig rávágja hogy hat ezt total túl gondolom és vetítem ezt ki. Létezik hogy így lenne?


2021. szept. 20. 15:47
 1/5 A kérdező kommentje:

*azt még hozzá tenném, hogy sokszor másoknál is ezt érzem(munkahelyen kívül)

(mármint hogy burkoltan engem szid, vagy ha valami pozitív jelzőt mondd rám, annak igazából az ellenkezőjét gondolja)

2021. szept. 20. 15:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a munkahelyednél lenne így, akkor még azt mondanám, hogy lehet, hogy tényleg lenéznek. De ha mindenhol így gondolod, akkor nem. Próbáld elhinni, hogy tényleg jól csinálod a dolgodat, azzal meg nincs semmi baj, ha kérdezel. Ahogy telik az idő, egyre otthonosabb leszel ott, fél év nem sok.
2021. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondanék valami biztatót, de én is voltam nem egy ilyen helyen, sok a rosszindulatú ember, szeretnek pletykálni áskálódni. De valahol meg pikk pakk beilleszkedsz, mert normális mindenki. Ne vedd magadra szerintem. Vannak olyan munkaközösségek, akik nem szeretik, kinézik az újakat.
2021. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszokkal. Két lehetőség van, vagy tényleg kicsit debilek (gyerekesek, rosszindulatúak) a kollégáid, vagy te reagálsz érzékenyen a dolgokra, ami másoknak fel se tűnik, vagy simán lerázzák magukról (social anxiety).


Egyik esetben sem te vagy a hibás, szóval ne érezd rosszul magad emiatt.

2021. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. szept. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!