Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezelitek az igazságtalan...

Hogy kezelitek az igazságtalanságot munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én nagyon rosszul viselem, csak kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel. Nálunk munkahelyen én dolgozok a legjobban (egyáltalán nem nagyképűségből írom ezt, ez puszta tény). Mégis szinte csak engem piszkálnak a főnökeim.. amikor egyik munkatársam a cigi miatt a nap felét ellógja, az nem gond. De ha én 10 perccel tovább ebédelek, mint ami meg van szabva, de egyébként egész nap az irodában ülök, az probléma. Lelkiismeretesen dolgozok, gyorsan, pontosan, mindig előre veszem, ami fontos. Tudják, hogy ez így van. Az említett kolléga konkrétan beleszarik mindenbe, hihetetlen dolgokat művel.. az csak hab a tortán, hogy a nap felét ellógja, de emellett pontatlan, nem érdeklik a határidők, lassú.. mégis az a baj, ha én egyszer 10 percet kések az ebéd miatt, az nem, amit ő csinál! Mért? Hozzáteszem, emberileg is kedvelnek. Mással is van ilyen munkahelyen? Hogy viselitek?
2022. ápr. 9. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Szabi után felmondás, de abból nem lesz köszönet, mert akkor feljelentés is lesz. Egyszer kellene rendet tenni a fejekben, aztán nem lenne több üres fecsegés.
2022. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Szokták mondani, hogy ha "mindenki hülye, csak te vagy helikopter", akkor valami nincs rendben. Egyébként pedig egy pártatlan szemlélőt kellene megkérdezni. Ha igaz lenne, amit mondasz, akkor olyan mértékű személyes ellentét lenne közted és a főnököd között, hogy ennél sokkal durvább dolgok lennének és rég nem dolgoznál ott.
2022. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1 ezt nem értem mire írtad
2022. ápr. 9. 20:00
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem finoman lehet jelezni, hogy: tényleg úgy érzed, hogy velem van a legnagyobb probléma a cégnél?

Esetleg szélső esetben mondani, kerek perec, hogy fel fogsz mondani.

2022. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt a lovat ütik amelyik húz.. nem kell annyira húznod és akkor nem fognak ütni. Ne legyél legjobb dolgozó és máris meg van oldva a probléma.
2022. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Én pl vezetőként nagyon örülnék, ha a kolléga odaállna elém ezzel a problémával. Volt már ilyenben részem, szerencsére meg tudtuk beszélni normálisan és kompromisszumot lehetett kötni. Konkrétan hasonló volt a szitu, egyik úgy érezte, mindent megtesz, a másik semmit.


Van olyan sajnos, hogy a vezető sem veszi észre ha valamit hülyén csinál, esetleg nem is szándékosan. Én is így vagyok, bevallom, mikor 50 emberem volt egyszerre, nem vettem mindig mindent észre, esetleg nem reagáltam le jól.


Nagyon örültem, mikor felhozta a kolléga, a tiszta kommunikációban hiszek.

2022. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ember lenyeli a békát és szép lassan kialakul a cukorbetegsége.
2022. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Van az a havi nettó, amiért le tudom sz*rni. Most épp megkeresem ezt az összeget.
2022. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a korábbi szakmámban szinte bűn volt a lelkiismeretesség és a túlbuzgóság. Sokan gyűlöltek emiatt, és egyik helyen sem tűrtek sokáig. Szép kis szakma volt.:(
2022. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is volt ilyen, az illető kolléga el is ment máshová. Mindent vele csináltattak, mert ő volt a jolly joker. Aztán megunta, hogy köszönet meg semmi.
2022. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!