Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több év után, hirtelen miért...

Több év után, hirtelen miért akarja megtudni egy munkáltató hogy hol dolgozott az ember eddigi élete során? Ez normális?

Figyelt kérdés

Felvételkor csak az ember előző munkahelyére kérdeztek rá, most meg hirtelen az összes érdekli őket.

Állítólag az összes ott dolgozó embertől kérik,legalább is ezt mondta az ismerős aki ott van, ő kérdezte tőlem hogy ez szerintem normális e?

Szerinted ezért miért lehet?



2023. júl. 13. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nincs ilyen.
2023. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki, de megmutatta róla a papírt amit kapott, így úgy látszik mégis csak van.
2023. júl. 13. 23:35
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Nincs.
2023. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezt csak biztos kitalálta. 🤔
2023. júl. 13. 23:45
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez nem kamusztori, akkor ahogy megkapod ezt a bizonyos papírt, irány vele a munkaügyi bíróság! Ilyet nem csinálhatnak.
2023. júl. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Kár, hogy ez bizony kamusztori.
2023. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
81%

"Felvételkor csak az ember előző munkahelyére kérdeztek rá, most meg hirtelen az összes érdekli őket."



Közszférás munkahelyen kaptam írásbeli figyelmeztetést mert anno a felvételi lapomra beírtam az előző 4 (NÉGY!!) munkahelyem, de volt egy 5. ahol 2 hónapot voltam és azt is vagy 15 évvel ezelőtt és azt nme írtam be.


Majd 1 év után jött az írásbeli figyelmeztetés a KH osztályvezető naccsasszonytól hogy nem írtam be az összes munkahelyem és a felvételi lapon ott volt hogy az összeset....


KÖZSZFÉRA 2023.

2023. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális ez az információigény szerintem sem.

Képtelen vagyok megérteni, hogy 2023-at írva odáig süllyedhetnek - és süllyednek is - a munkáltatók, hogy nem elégednek meg az ember aktuális képességeivel, - nevezetesen azzal, hogy képesek és akarnak-e dolgozni adott munkakörben, - hanem a munkavállalók egész életére igényt tartanak. A múltjukra, a jelenükre és a jövőjükre is! Én ezt egy nagyon súlyos torzultságnak, gátlástalan aránytalanságnak tartom.

Ahol már-már nyomozati, hatósági jogkörrel felruházott szervezetként működhet - és működik is - egy munkáltató, ott komoly problémák vannak - szerintem!

Alkalmas vagyok?

Akarok dolgozni?

Meg tudunk állapodni a kölcsönös juttatások szintjeiben?

Ha mind a háromra igen a válasz, akkor ennyi és semmi máshoz nincs köze egy munkáltatónak!

2023. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
21%

"Meg tudunk állapodni a kölcsönös juttatások szintjeiben?"


MI az hogy "meg tudunk állapodni"? A cég ad egy nyomott bért, egy fillérrel se többet és jössz vagy nem jössz?

ennyi.

ha nem jössz (és nem ad 5 ft-tal se többet hogy gyere) akkor jön helyetted 20 másik-.

2023. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9# Amiről írtam, az egy magasabb szint a tiednél!
2023. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!