Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több év után, hirtelen miért...

Több év után, hirtelen miért akarja megtudni egy munkáltató hogy hol dolgozott az ember eddigi élete során? Ez normális?

Figyelt kérdés

Felvételkor csak az ember előző munkahelyére kérdeztek rá, most meg hirtelen az összes érdekli őket.

Állítólag az összes ott dolgozó embertől kérik,legalább is ezt mondta az ismerős aki ott van, ő kérdezte tőlem hogy ez szerintem normális e?

Szerinted ezért miért lehet?



2023. júl. 13. 22:58
1 2
 11/16 anonim válasza:
25%
jajj elnézést hogy élni merészelek, naccsuram.
2023. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Van olyan állami munkakör, ahol környezettanulmány is megelőzi a felvételt. Ekkor még azt is megkérdezik, hol laktál az elmúlt 15 évben.
2023. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk egyszer csak mindenkitől kérték az erkölcsi bizonyítvány alapján a büntetlen előéletet.

Nem tudom mi lett volna ha valaki megbukik, de belépéskor nem kérték.

2023. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
13: Mert valakiről lehet, kiderült, hogy büntetett. Hallottam már óvodáról, ahol eredetileg nem kértek erkölcsit, amíg egyszer, egy hónapok óta ott dolgozó gondnokról ki nem derült valahogy, hogy pedofíliáért ült, és gyerekek közelébe sem szabadna mennie.
2023. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A TB kiskonyvben látszanak az előző munkahelyek, miért kellene külön megadni őket?
2023. júl. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

12-es: Nyilván vannak olyan munkakörök, ahol nemzetbiztonsági kockázat, ha nem világítanak át alaposan valakit, mert ott van pl. a kémkedés rizikója.

Egy magáncégnél azonban szerintem értelmetlen ennyire kutakodni valaki életében. Jogsértő is lehet. Mindenkinek joga van a magánéletéhez.

13-as: Ezért jó a pedofil-regiszter. Valamint jó lenne, ha ilyen típusú bűncselekmények esetén végleges eltiltást kapna valaki nemcsak pl. a pedagógusi munkától, hanem attól is, hogy ilyen intézményben nem pedagógus dolgozó legyen (gondnok, takarító, stb.).

2023. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!