Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket nem visel meg lelkileg...

Titeket nem visel meg lelkileg, hogy a munkahelyen egész nap rosszindulatú emberekkel vagytok körülvéve?

Figyelt kérdés
Csak mert engem eléggé. Hivatalban dolgozom, főleg nőkkel, fiatal nőként. Ami rosszindulatot és gonoszságot ott tapasztalok, leírni sem lehet. Meglep, hogy 40-50 éves nők mennyire kicsinyesek és mennyire irigyek tudnak lenni. Ma például az egyik kollégám arról beszélt, hogy biztos kibassza otthonról a fiát, ha nem talál az érettségi után azonnal munkát, ő nem fogja eltartani (különben is, kell a pénz nyaralásra), egy másik kollégám azt ecsetelte, hogyan csalta meg a párját most hétvégén. De minden nap ez van, csak a témák mások. Egyetem alatt azt hittem, vastag bőr van az arcomon és sokmindent elviselek (szaktársaimhoz képest így volt), de tévedtem. Hogy lehet ezt elviselni? Munka után ha hazajövök, általában már embert sem akarok látni. Váltanék, de attól félek, mindenhol ez van... Viszont lelkileg annyira elfáradok bent, hogy munka után már semmi tartalmasat, értelmeset nem tudok csinálni, ez pedig így nem élet. A munka kifejezett munka részével egyébként semmi bajom, és egy tünemény főnököm van, viszont napi 8 órában ilyen emberekkel ülök... Segítsetek, hogy lehet ezt elviselni?

2023. júl. 28. 22:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2023. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk azért szégyen ez, mert a szociális szférában dolgozok: itt is ugyanúgy negy a másik lenézése, utálata.
2023. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz elviselni, és igen, tapasztalataim szerint a legtöbb helyen ez van.


Meg kell próbálni a lehető legjobban kizárni, nem figyelni rájuk, úgy felfogni, hogy ez csak a munkahelyed, ami a megélhetésedhez kell, de nem ez az életed, vannak céljaid, vágyaid és azokra fókuszálni. Nehéz, hiszen a napjaid nagyrészét sajnos ott töltöd. Kell keresni lehetőségeket egy jobb életre. Valamilyen vállalkozás, egy hozzád közelebb álló szakmán vagy bármin lehetne gondolkodni, amivel kiléphetsz ebből a helyzetből. Hosszútávon ez a helyzet felemészti csak az embert és megkeseredik, kiég. Én sem szeretném ezt megvárni, szeretnék tenni az álmaimért, hogy olyan életet éljek, amit igazán szeretnék. Egyszer élünk, nem kényszerítsük bele magunkat hosszútávon olyan helyzetekbe, ami öli a lelkünket. Sajnos a legtöbb ember ezt teszi, főleg ha ilyen emberek veszik körül nap mint nap, ő is ilyenné válik és akár megutálja az életet, nem akar találni más lehetőséget, vagy úgy érzi, nem tud. Pedig nem szabad beletörődni, szerintem az ilyen helyekről lépni kell, amint lehetőség van rá. Azt pedig meg kell teremteni. Nem könnyű, de megéri.


Én egyszerűen nem tudnám elképzelni, hogy hosszú évekig ezen a munkahelyen legyek, ahol most vagyok (hasonló, mint a tiéd). Már így, pár hónap alatt is rosszul érzem magam amiatt, hogy oda kell bejárnom, hát mi lenne később. Nem szabad megvárni, míg teljesen kiég az ember és motiválatlan, kedvetlen lesz. Tönkretesz. Ebbe nem szabad beletörődni, hinni kell, hogy van más megoldás és tenni is érte. Más nem tudja tartani az emberben a lelket, csak ez a gondolat, hogy nem kell sokáig ott szenvedni.

2023. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Amikor rosszindulatú emberekkel voltam körülvéve, akkor állást kerestem. Most normális kollégáim vannak.
2023. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Ezek mérgezőek,ha megteheted keress másik munkát!
2023. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Dehogynem, én teljesen kikészültem, amikor ilyen helyen dolgoztam.
2023. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Másik munka után kell nézni, hátha jobb lesz
2023. júl. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%
Kicsit sem.
2023. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

De! Váltani kell!


Mindig az ilyen xarháziak maradnak ott, a normális meg kereshet magának másik munkahelyet és ez a nagyon szomorú! :(

2023. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Mondjuk ezen mi a rosszindulatú?:

"egyik kollégám arról beszélt, hogy biztos kibassza otthonról a fiát, ha nem talál az érettségi után azonnal munkát, ő nem fogja eltartani"


Nyilván ezt csak úgy mondta, meg amúgy nincs is abban semmi ördögtől való, hogy dolgozzon a fia.Ettől kapsz te szívgörcsöt?

2023. júl. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!