Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha be vagyok jelentve egy...

Ha be vagyok jelentve egy cégnél napi 8órás munkavégzésre és nem fizetnek ki adott időre mit tehetek?

Figyelt kérdés

tehát a szerződésben a szokásos dolgok vannak,bér fizetése legkésőbb minden hónap 10ike.

Ha aznap sem jön mit lehet tenni?



#munkahely bér kifizetés
2023. aug. 8. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
42%
Előbb várd ki a holnaputánt! 🙂
2023. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írásban jelzed, hogy minden nap késés után lesznek szívesek a törvényben előírt késedelmi kamatot is kifizetni. Nézz utána, most nem fogom neked kikeresni, de van erre vonatkozó passzus a Mtv.-ben.

Annak idején a lányom egyeteme mellett vállalt részmunkaidős állást, és mindjárt az első hónapjában eljátszották ezt vele. Akkor megkerestem a törvényt, ő telefonon és írásban is jelezte bérszámfejtőknek. Utalták neki, szó nélkül. Soha többet nem fordult elő ilyen.

Nem egy hatalmas összeg amúgy, de nem árt, ha tudja a munkáltató is, hogy nem lehet mindenkivel packázni. Ha mindenki kiállna magáért, akkor sokkal jobb lenne a helyzet.

2023. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!