Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha állásinterjún nem "tesztelt...

Ha állásinterjún nem "tesztelték" a nyelvtudásom, csak megkérdezték hogy milyen szinten vagyok, akkor az azt jelenti, hogy nem fog annyira kelleni mindennap használni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nekem se tesztelték interjun de..német ugyfelkapcsolattarto is voltam, német megrendeléseket és aztán szallitas után dev számláznom is kellett, fogadni ha jöttek üzemet látogagni és úzleti kódexeket fordíttattak le velem.

Szakmai szószedetet kaptam de ettol fuggetlenul volt egy rakat olyan német szó is ami az egész interneten sincs fent és német anyanyelvű se tudta mert szakmai kifejezés csak olyan aki egyszet kint hegesztett a németeknek es kint használták🤣

Aztán még bedobtak tolmácsnak is.


Mimdezt ugy csak szóbeli alapfokom van tudásban..hàt rengeteg kapcsolat kellett ahhoz a 20 oldalas magas szakmai ill jogi hivatalos nyelven irt kódexhez is.

Tolmácsolásnál meg mákom volt azzal hogy arakról úzletről alig volt szó es inkabb small talk ment.


Amugy pénzugyi vezetonek vettek fel. Es csak azt néztèk hogy diplomám van és olcsó vagyok.(alulkértem, mert nem ismertem a munkabéreket..)

2023. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Nekem sem tesztelték anno. Ha multihoz jelentkezel akkor számíthatsz arra hogy kontaktolnod kell majd külföldiekkel
2023. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 ja, hát mondjuk vezető pozícióhoz elhiszem hogy kellett nyelv, mondjuk fura hogy nem teszteltek interjún erre a pozícióra. :D



Ez amúgy gyakornoki pozíció egy étteremben amúgy amiről én beszélek.

2023. nov. 12. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Hallod interjun azt se mondták hogy ugyfél kapcsolattartonak is kellenék. Csak a pénzugyi része számlák voltak tesztelve meg amiért németeknek gyártanak nem árt ha tudnék de áh arra úgyis adnak szakmai szószedetet. Aha..hát nem csak ennyi kellett..

(1)

2023. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Érdekes.


És az mit jelent ha hirdetésben a követelmények között alapfokú-társalgási szint van megadva?


Miben könnyebb mintha a középfok-kommunikációképes szint lenne?

2023. nov. 12. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Óriási a különbség.

Alapfokon pláne tarsalgásin szinte írnod se kéne tudni csak lenyomni néha pár olyan kérdést hogy kér e kávét:D


Középfokon tökéletes nyelvtan kell etikett szerint is írni tudni(megszólítás után tilos a felkiáltójel, és tilos nagybetűvel a levelet kezdeni minden formaiságot levélzàró szövegeket is tudni), szóban véletlen se beszélj félre, az se ártana ha akcentusod sincs..és napi szinten kell nyomni azonnal tudni reagálni azonnal erteni felelni és magyarul lehet egesz nap se kell irnod beszélned csak idegen nyelven.


Ehhez képest egy felsőfok meg már teljes komoly targyalás szinten kelljen menjen de azok még a törtènelmet is tudják meg a szólás mondásaikat vicceiket is meg a politikájukkal is tisztában vannak. Meg mivel nem olyan nincs is..

2023. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felsófokon talán méh babaaltato dalokat is tudni kéne..🤣az nagyon komoly már.
2023. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!