Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted a munkahelyen...

Szerinted a munkahelyen azokkal az emberekkel is kezet kell fogni, akikkel a köszönésen kívül más dolgod nincs a munkában egész munkaidő alatt?

Figyelt kérdés

Van aki megszokás, van aki tiszteletadás, van aki a testi kontaktus miatt igényli (van valami pszichológiai magyarázat is erre, hogy stresszoldó meg mittudomén milyen hatásai lehetnek).

Van akit zavar a kézfogás, van akit nem.

Szóval azokkal az emberekkel, akikkel egész munkaidő alatt nem beszélsz egy árva szót sem, azokkal is kezet fogsz? Ha igen/nem, miért?

Nem a jelenlegi munkahelyemre gondolok, hanem úgy általánosságban érdekel, hogy kinek mi a véleménye.



dec. 11. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Kisebb létszámú csapatban igen.
15-20 főnél már nem, ha közülük csak 2-5 emberrel kommunikálok.
20 főnél több emberrel is, akkor is ha nem beszélek velük egyáltalán.
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkivel kezet fogok, akivel egy műhelyben dolgozok és akivel aznap találkozok, de nyilván nem megyem körbe egy 150 fős üzemen minden reggel.
dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy 15-20 fős csapatunk amiből napi 10+ emberrel találkozok irodában, de én személy szerint nem szoktam kezet fogni pedig egymással dolgozunk sokszor.


Az oka az, hogy mindenki más időben jön be és nem akarod ezzel megzavarni a munkában a többieket. Kb az egész délelőtt ebből állna.

dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 annyival már nyilván nem, a téli időszakban pl. nagyobb eséllyel ugrana meg hirtelen a cégnél a taknyos, fosós stb. vírusfertőzéssel lebetegedett emberek száma.
dec. 11. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 áh nekem reggeli kézfogások után első dolgom kezet mosni. Nem feltétlen csak a betegségek miatt, hanem a sok izzadós kezűtől hányingerem van. Korán reggel ragad a kezük, undorító.
dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Egyetlen munkahelyemen se volt szokás érkezéskor kezet fogni senkivel. Ez valami multis agymenés? Egyszerűen köszöntünk egymásnak és kész.
dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha zavar, úgy kell bemutatkozni hogy nem vagy egy kézfogdosós figura és akkor egy idő után elfogadják, így könyvelnek el.
dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarok kezet fogni, azt (lehetőleg távolról) egy köszönéssel és egy intéssel jelzem. Ha kezet akar nyújtani nekem valaki, azt is lehetőleg egy intéssel jelzem, talán leesik neki hogy nem vagyok egy pacsizós fajta.


Tudom milyenek az emberek, nem fogom fölöslegesen fogdosni mások f@szturkálós kezét.

dec. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk baromi sokan vannak az irodàban és nagy is , szóval egyesével nem megyek oda mindenkihez csak a közvetlen csapattàrsakhoz ez 3-4 ember. A többieknek meg egy nagy hangos sziasztok és integetés
dec. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ahogy megfigyeltem, csak azok fognak kezet,akik egy csapatban dolgoznak. Többiekkel csak egy nagy "Jó reggelt!" a nap elején.
dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre 20-25-en szoktunk az irodában lenni és a férfiakkal mind kezet rázok/rázunk. Nőket nem kézen fogva, de ugyanúgy, a szobába beérve üdvözöljük őket.

Nem tudom ezek mitől alakulnak ki, gondolom épp ki milyen kultúrát hozott magával és az új belépők mit látnak természetesnek. Rémlik hogy volt az a kísérlet, amit 5 majommal, egy banánnal, locsolóval és létrával csináltak? Lényegében ez történik minden ilyen kis közösségben is.

dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!