Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomás munka itthon vagy...

Diplomás munka itthon vagy irány külföld?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmába vagyok, elvégeztem a gazdálkodás és menedzsment szakot egyetemen, tehát közgazdász lettem. Viszont, ahogy nézem az álláshirdetéseket csak arra jövök rá, hogy elpazaroltam 3,5 évet az életemből, mivel siralmasan keveset kapnék. Ellenben, ha kimegyek külföldre még ha csak mosogatni is 800 ezer forint körül kapnék. Idehaza egyébként 200-300 ezer forint jónak számít ilyen diplomával. Ti mit választanátok a helyembe ? Vannak akik hasonló szakmát végeztek, és most hol tartotok az életben? Jól lehet ezzel keresni?

jan. 8. 20:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
5...800 ezer?? Én külföldön a 600.000 kapom (1500-1550 euró)
jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezert irtam hogy nem mindegy hogy melyik orszag.

Alapbol 2600 at keresek, kis tuloraval, ami alapbol nem kötelező, de nagyon jol meg van fizetve, 3700-at kaptam decemberben. De ez a nagyon nyugat, nem Németország ahol ugyanazert adnak 1500-at.

jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Miért nem a szakmádba mész ki dolgozni? Az tényleg megérné, mert kényelmes közegben egy adott ország átlag fizuját mindenképp megkapnád.


Ez az ilyen 1800 euróért szállodában heti hat nap annak jó, akinek nincs szakmája és nem tud se itthon se külföldön normálisan keresni. Akkor tényleg megéri, mert pár év alatt tudsz vidéken egy lakást venni vagy nagy önerőből Bp-n/vidéki nagyváros jó környékén.


Ha van szakmád, akkor minek dobnál ki az életedből, pláne fiatalon éveket? Menj ki külföldre a szakmádba, élvezd az életed, fejlődj szakmailag és vagy spórolj vagy gyere haza x év külföldi tapasztalattal és megkapod a fasza fizut itthon is (mármint hazai viszonylatban fasza fizut).



Az egyetlen dolog amiben a külföldi országok messze jobbak és megéri fontolóra venni a kiköltözést még sz*r munkát végezve is, az a szolgáltatások és szociális háló minősége meg nagysága.


Ha pl krónikus beteg vagy és garantált x évente a kórház, akkor ne is gondolkozz az itthoni léten, ha csak nincs pénzed magán kórházakra pl ausztriában. Jók az orvosaink, de annyira alja szinten van szinte minden egyes kórház, az orvosaink meg ápolóink túlhajtottak, a mentősöket nem is említem meg… mri-re vagy fontosabb eszközre vagy nem adnak pénzt vagy nincs elég szakemberünk…


De lehet az oktatásra is gondolni. Itthon vannak jó gimik, de szinte csak Budapesten és good luck bejuttatni a gyerekedet, és ugyan ez igaz az általános iskolákra is.


Akkor a nyugdíj egy megint lényeges szempont. Itthon nincs olyan lehetséges jövő, amiben élhető nyugdíjat fog majd kapni egy átlag ember. Konkrétan drasztikusan csökkenni fog az életszínvonalad a nyugdíjaddal és erre jön rá, hogy egy nagyon alja eü-be kell majd járkálnod. Persze ha keresel eleget passzív jövedelmet kialakítani vagy félre tudsz tenni, akkor nem para.

jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2000 eurót ajánlottak recepciósként Ausztriában, heti 5 napban is lehet dolgozni, de ha hatban tolod, még több a fizu. Persze még nem tudom, hogy mehetek-e, még nem jeleztek vissza. De már azon is meglepődtem, hogy interjúra hívtak. Ezek az évek számomra nem lennének kidobások az életemből, inkább hozzáadások, sok élményt gyűjtenék ott, az biztos. Persze közgazdász diplomával más, főleg ha megszállott az ember, de sztem sokan nem azok, csak elvégzik a szakot, mert mindenki azt mondja, hogy az a menő, és biztos lesz vele munkád.
jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amugy a jo pap holtig tanul...

Sok munkatarsam diplomas, es nem a szakmajaban dolgozik.

Az egyik kozgazdasz csaj elozo munkahelyen cnc kezelo volt masfel evet.

Masok meg elektronikai teruleten haladtak tovabb. Es ezek nem egy mosogato berevel hasonloak.

jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Es hab a tortan, nekem meg eretsegim sincs, kb a hobbim lett a jelenlegi szakmam.

#12 - 15 vagyok.

jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!