Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm elvárja, hogy...

A főnököm elvárja, hogy munkaidőn kívűl is dolgozzak neki ingyen?

Figyelt kérdés
Azt mondta a főnököm, hogy munkaidőn kívűl is fel kell vennem a céges telefonomat és válaszolnom kell az e-mailekre. Kérhet ilyet? A munkaszerződésembe ez nincs beleírva. Annyira felidegesített.
jan. 15. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Te meg mondhatod azt, hogy ő akkor köteles készenléti díjat fizetni neked.


Aki hagyja magát, azt ki fogják használni.

jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
Ha nincs benne a munkaszerződésben akkor nem vagy köteles.
jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérhet ilyet, Te nemet mondhatsz.


Készenléti díjat fizetnie kell, de ugye azt sem lehet folyton 24 órában.

jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem olyan ritka dolog ez.

Nálam is ez van szerződésben nincs benne. De felelős vagyok bizonyos dolgokért és akadhat munka idő után is galiba.

Fizetés nem rossz nálam ez belefér.

Heti párszor akad munka de a legtöbb esetben 5-10 percet vesz el az életemből.

jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkaidőn kívül vegye fel ő a telefont.
jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is megkaptam már párszor. Október óta van ne zavarjanak üzennódban a telefonom (ami alól kivételnek beállítottam a barátaim, családom számát), akkor oldom fel, ha munkaidőn kívül mondjuk futárt, vagy szerelőt várok. Nálam akkor telt be a pohár, mikor a szabadságom alatt hívogattak, és mikor nem vettem fel, akkor egy gyönyörű helyen kirándulva olvastam a köremailt a "baráti emlékeztetőről", hogy kötelességünk információt szolgáltatni, ha kérik, és azonnal. A szabim maradék napjain abszolút némán volt a telefonom, az összes értesítés le volt némítva, őgy, hogy meg se jelenjen.

Sokkal nyugodtabb vagyok azóta, jobban ki tudom használni a szabadidőm, és még nem rúgtak ki emiatt.

jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
itteni gyárakban direkt zaklatják ilyenekkel a létra legalján lévő melóst hogy munkaidőn kívül is hívogatják és behívogatják random időpontokban dolgozni a hivatalos munkaidején kívül, mindenféle indokra hivatkozva. el nem tudnám képzelni. ha vállalkozom valamire, amíg tart ott vagyok, utána pedig a szabadidőm töltöm, fel nem vennék telefont. ezzel valósz7ínűleg hamar ki is picsáztatnám magam, de annyit nem ér hogy gyomorgörccsel várjam, mikor zaklatnak meg munkaidőn kívül, mikor a tervezett vállaláshoz igazítanám az életem aktuálisan
jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos én gyárban vagyok brigádvezető. Sokszor telefonálnak céfes telefonra munkaidőn kívűl a dolgozók ügyesbajos dolgaikkal.


Felveszem válaszolok, de nincs elvárva. Nem is fizetnek érte.

Ha olyan dolgom van ki is kapcsolom a telefont.


Ha a szerződésben nincs lefektetve, hogy rendelkezésre kell állj, és ezért x juttatást kapsz, akkor nyugodtan kapcsold ki a telefonod. Max elzavar valamilyen indokkal. De azt már neked kell tudnod, hogy lesz e másik meló.

jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs benne szerződésben, akkor nem.

Ne hagyd magad!


Én pl IT-s munkát vállalok, benne van szerződésben, hogy felhívhatnak probléma esetén, és túlórát ki is fizetnek.

jan. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy rendben, de akkor módosítsatok szerződést, és fizessen készenléti pénzt.
jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!