Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valójában a 8 órás munkában...

Valójában a 8 órás munkában érdemben 4 órát dolgozunk?

Figyelt kérdés

Bemegy az illető dolgozni reggel 9-re, majd elmegy ebédért 11-kor és megkajál. 12-től megkezdi a munkát már "éberen" egészen délután 4 óráig, fél 5ig.


Csak azért írom, mert volt egy gyakoris aki nyivákolt, hogy a cirkadiám ritmusa miatt reggel és délelőtt haszontalan munkában mert nem ébredt még fel annyira.


Ha ez az átlag, akkor 9-re megy dolgozni az illető, 11 - 12 ebéd, érdemben ez akkor 1 óra munka, mert 2 óra lenne 9-11 között, de mivel nem ébred fel a munkavállaló, ezért felezzük le.


12-ig 1 órát dolgozunk, és kajálunk, boltba megyünk esetleg ha van még idő. Utána már felébredtünk és 12 től dolgozunk 4 - 5 ig, de a végére megint belefáradtunk tehát -1 óra, meg hát azért.. valljuk be, az utolsó órában már lazábban vesszük a dolgot, sok telefonhívást is intéztem délután 4 kor amikor pedig 5-kor zárnak, de senki nem vette fel már, készülünk hazamenni, pakolunk, átnézzük a dolgot, dumálunk és hazamegyünk.


Tehát jóformán érdemben 1+3.5 órát dolgozunk ami egy nap 4 és fél óra? Ez mennyire gyakori?



jan. 25. 10:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Lehetetlen 8 órát koncentrálni es végig hajtani. Ez nem emberi.
jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Szellemi munkánál, multiknál 6 óra tiszta munkaidővel szoktak számolni, többször volt ilyen, hogy létszámnövekedés miatt kellett mérni a csapat munkaidejét, és olyankor mindig a napi 6 órát számolták a 8 órás munkakörökben is. Szerintem inkább 5, egyszerűbb munkáknál mehet 6 óra fölé. Annál több nagyjából fizikai képtelenség hacsak nem stopperrel méred, hogy 20 perc ebéd, délelőtt 2x10 perc pisi + tea és délután ugyanez. És senkihez nem szólsz. Szóval nem reális.
jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
12-es vagyok: Plusz amit a 11-es írt: minél összetettebb szellemi munkáról van szó, annál inkább igaz ez. Számlákat szkennelni és kódolni + ehhez kapcsolódó e-maileket írni sem lehet ugyanolyan figyelemmel megszakítás nélkül 2-3 órán át csinálni, összetettebb munkaköröknél meg pláne. Van, hogy pörgés van, dolgozok egyben 1-1,5 órát megállás nélkül (folyamatos e-mail írás, excel/word, telefonálás stb.), utána MUSZÁJ pihenőt tartani, mert felrobban az agya az embernek. Ugyanígy ha mondjuk végigolvsok/kommentelek egy 30 oldalas angol nyelvű szerződést akkor muszáj tartani legalább egy pisi-tea-kávészünetet mielőtt nekiesek a következő kupacnak.
jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel pl nagyon produktív vagyok, így rám az eleje nem érvényes. Szerintem, ha a munka végén valamit már lassabban csinálsz a fáradtság miatt, de semmi egyéb nem munkához kapcsolódó dologgal nem foglalod le magad közben, az igenis munka, csak max nem olyan produktív.

Én úgy számolom, hogy minimum 6 óra "tiszta" munkát elvégzek a 8 óra alatt.


Off, de szerintem az emberek többségének a munkája felesleges szakkörözgetés, egy nagyon átgondolt (!!!) társadalmi rendszerben akár el is lehetne hagyni.

jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

6


A 4:50-es busz elnezest ezt nem tisztaztam, de az 1-es mar igen, hogy irodai munkakra gondoltam. Gyari melosok, meg diakok mondjuk falurol, videkrol fel Pest egy bizonyos helyere vagy Egerbol Miskolcra igen, 4:50-kor lehet tomve a busz, mert kb. 2 oras az ut es ulni akarnak. Eltem falun, en is hajnali 5 kor indultam, tomve volt. Felkoltoztem BP-re, tele a metro ahogy emlitettem elozo kommentemben egesz nap, nyomogatjak a telefont mintha semmi dolguk nem lenne, setalgatnak meg kaveznak kint.


Kivetel a delutan 1 - 3 ora, utana gondolom visszamennek dolgoznak kicsit, aztan megy a lezarasi lazitas, dumcsi, kave megint de mar bent, kicsi ellenorzes es megy haza fel 5 korul az illeto.

jan. 25. 12:17
 16/23 A kérdező kommentje:
Plusz hozza lehet tenni, amit ugye nem szoktak a munkaltatok szeretni, de orankent 10 perc szunet kell aki monitor elott vegzi a munkajat. Szoval meg az is lejon.
jan. 25. 12:21
 17/23 A kérdező kommentje:
A penteket se hagyjuk ki, amikor kb. mindenki 1 - 2 oraval hamarabb megy el, es alapbol minden lazabb. Ezt ne tagadjuk. (Vannak egyebkent akik penteken mar nem is dolgoznak, de azok kevesek).
jan. 25. 12:24
 18/23 anonim ***** válasza:

Eddigi munkahelyeimen 8 órában 16-ot dolgoztam...

Jelenlegi munkahelyemen kb igaz, hogy a lényegi munka 4 óra alatt van meg. Első 4 óra kb csak ügyelet.

jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Szolovjov ***** válasza:
34%
Volt itt hasonló kérdés és egy csomó szellemi dolgozó bevallotta, hogy bizony kb 4-5 óra az érdemi munkavégzés. Különösen a multiknál, ahol annyi az irodista hogy Tiszát lehetne velük rekeszteni. A termelésben a melóson persze számon kérik az utolsó 1 percet is.
jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19


Igen en is igy latom, a gyarban dolgozokat meg termeloket, stb. Agyon dolgoztatjak 8 ora helyett 10 ora az elvart es 12 orat meg pluszban szamon ker a munkaltato, persze ki nem fizeti a tulorat.


De az irodai multiknal az van ahogy en is, meg te is latod, tapasztaljuk. Meg aki itt nyivakolt, hogy a Home officeban van mert a cirkadiam ritmusa nem megfelelo a munkahelyevel es semmit nem tud vegezni akkor. Kerdeztem volna, hogy akkor Home Office elott mit csinalt, de az illetovel nem nagyon lehetett semerre jutni.

jan. 25. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!