Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elsikkasztja a munkahelyi...

Elsikkasztja a munkahelyi balesetemet a munkáltató, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Elsikkasztja a munkahelyem a munkahelyi balesetemet, és nem tudok mit tenni mert megfenyegettek. Történt ugyanis, hogy megcsúsztam a munkaterületen aminek köszönhetően lett egy nyaki-gerinc környéki rándulás és idegbecsípődés, azonnal ügyeletre küldtek, ezt ott megállapították, kiállítottak egy papírt amire minden levolt írva. Elküldtem a munkáltatónak, előtte viszont a háziorvosnál voltam kiíratni magam mert nem voltam képes bemenni a fájdalmak miatt. Ők elindították elvileg a 100%-os táppénz igényt. Viszont történt az, hogy ma felhívtak bentről hogy nekem 3napot adnak és vissza kell mennem mert megjárom, és hogy kihozzák úgy hogy az én hibám lesz az elcsúszás. Belementem, hogy talán addigra megjavul annyira, hogy visszamehessek, de rá 1 órára megint hívtak, hogy holnap azonnal menjek be dolgozni mert ők nem akarnak papírmunkákat stb. Megmondtam nekik, hogy ez lehetetlen, így azt az "alkut" ajánlották, hogy csak mára iratom ki magam, arra a 3 napra meg leigazolják mintha bent lennék. És ha nem tetszik mehetek Isten hírével. Kérdezem... Ilyen tényleg létezik? Van értelme egy perrel visszafenyegetni? Vagy nyeljem be? (egyébként kamera előtt estem el, pálmaolaj folton ami ráadásul nem is látszik ha nem csillog.)

Nagyon felbosszantott, ezek után biztos nem leszel itt hosszútávon mert nekem ez a mutyizás és fenyegetések nem férnek bele. De azért tanácsot elfogadok.



ápr. 16. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Tunyacsáp?
ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Munkavédelmi, munkaügyi hatóság. Ha megvan minden papírod, és felvétel is van róla, akkor hiába próbálkozik a munkahely.

Mondjuk azt tudni kéne, hogy a felvételt nem törölték-e le.

Minél előbb kéne jelezni a hatóságnak. Ők kimennek, ellenőrzést tartanak, tanúkat hallgatnak meg.

ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!