Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lenne 6órásba átmenni?

Érdemes lenne 6órásba átmenni?

Figyelt kérdés

8órába dolgozik a párom egy hivatalban.

Ha átmenne 6 órába akkor bruttó 270000 ft körül keresne de azt mondták hogy ez változó, viszont emellett van egy saját vállalkozása így erre több ideje lenne.


Hatórásban is ugyanennyi munkája lenne mint most a nyolc órában, csak kb + 8órával lenne több szabadideje


máj. 15. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Úristen ez nagyon kevés pénz ma már! Én felmondanék. Gondolom a 8 órás bér se sokkal több
máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakis akkor, ha a vállalkozás már most hoz elég bevételt és belátható időn belül át tud menni teljesbe.

Ez a baj a hatórással, hogy úgy veszik sokan, hogy a hatórás "előbb lelép", de dolgozzon gyorsabban és végezze el a nyolcórányi munkát kevesebb pénzért, rövidebb idő alatt. Ez a lrgrosszabb ajánlat a dolgozó számára.

máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
1es, állami szektorban egyesek még ennyit se keresnek. Én alig többet akasztok 8 órásban :/ Pedig felelős beosztás. Amúgy Pesten kívül sajnos ez az átlag alatt van egy kicsivel.
máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan többet keresek de én részmunkaidőbe dolgozom a kis vállalkozásom mellett.
máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt is nézzétek, hogy a párod 8 órás munkaviszony mellett nem fizet tb-t a vállalkozásában (max. a vállalkozói kivét után), ha viszont nincs meg a heti 36 órás munkaviszonya, akkor a minimálbér után fizeti a tb-t a vállalkozásában, ezzel is kalkuláljatok.
máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!