Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő után tényleg nehéz...

Próbaidő után tényleg nehéz kirúgni valakit?

Figyelt kérdés
Olvastam erről több helyen, hogy sokszor azért foglalkoztatnak külsősöket vagy egyéni vállalkozókat, mert könnyebb megválni tőlük, ha úgy adódik, mint egy saját alkalmazottól. Meg hogy meg kell indokolni, ha kirúgnak valakit és nagy IT cégek általában nem is csinálják, csak max előírnak egy fejlődési utat és ha azt nem csinálod meg, akkor esetleg, de az úgyis több hónapos folyamat. Meg lehet menni munkaügyi bíróságra, ilyenek. Én azt hittem a mai kapitalista világban ez természetes, ha nem teljesíted az elvárásokat, szívfájdalom nélkül kirúgnak.

máj. 22. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Annyira azért általában nem nehéz. De nyilván sokkal egyszerűbb egy külsőstől megválni.
máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem, dehogyis. Engem azután rúgtak, hogy pont lejárt. Egyszerű, a vállalatok utánad pénzt kapnak az államtól de megtartani nem akarnak ezért rotálják állandóan az embereket. Ez a bürökrácia egyik formája.
máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem nehéz, csak ha lejárt a próbaidő, akkor van felmondási idő is már, és ha a munkáltató mond fel neked, akkor legalább a felét el kell "engedniük". Azaz mentesíteniük kell a munkavégzés alól. Ez annyit tesz, hogy állományba vagy, fizetést is kapsz de nem kell bemenned.
máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Az ellehetlenítéstől a kiközösítésen át kismillióegy eszköze/módszere van egyes helyeknek ha egyenes úton meg akarnak szabadulni tőled.
máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!