Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy több kollegáddal is...

Ha egy több kollegáddal is össze veszel egy nap, úgy hogy te is és ők is hibásak, utána hogy viselkednél velük? Maradja bunkó vagy alázkodjak meg?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem, lehet elnézést kérni úgy is, hogy nem alázkodsz meg, sőt még csak elnézést sem kell kérned, csak mondd azt, hogy szar a kedved, front van és ezért ma kicsit elviselhetetlenebb vagy, ilyesmi.
2014. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez egyáltalán hogy lehetséges? Én 38 éve dolgozom, de még SOHA nem vesztem össze egyetlen kollégával sem, és a munkatársaimmal sem történt ilyen ez idö alatt.


De ha te veszekedtél valakivel, akkor MINIMUM, hogy bocsánatot kérsz töle a viselkedésed miatt.

2014. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elmondanám én miben hibáztam, ezért elnézést kérnék. Azt is mondanám még, hogy hogyan képzelem el a jó munkatársi viszonyt. A további körökbe nem mennék bele (vádaskodás, ki miben hibás, stb.)
2014. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mégis hova vezetne, ha bunkóznál? Szép kis munkamorál lenne. Mondd, hogy ne haragúdjanak, részedről ebben és ebben hibáztál. Ez nem megalázkodás, hanem korrekt viselkedés.
2014. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell összeveszni, én csak mosolygok némely aluliskolázotton , el sem hiszed hogy fel tudják magukat húzni azon hogy le se szarod őket :D
2014. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Maradja bunkó vagy alázkodjak meg?"


Ha ez a két opció van, akkor a középiskolai magyar nyelvtan órákat nézd át újra, ott van bőven szó az alábbiakról:

1) Formális kommunikáció

2) Udvariasság

3) Érveléstechnika, retorika


Emellett pszichológus tanácsát érdemes kérni konfliktuskezelés témakörben.

2014. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én mindenkivel megtaláltam a közös nevezőt csak a főnököm ugrasztott velük össze meg ha ránk vártak csak azért a munkával ! amúgy másért nem !
2014. jún. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!