Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másfél éve dolgozom itt:...

Másfél éve dolgozom itt: először 2 hónapra kötött szerződésemet még egy évvel meghosszabbították. Az egy év lejárta után újabb egyéves szerződést kaptam, de most már azzal a megjegyzéssel, hogy XY-t helyettesítem. Ez teljesen rendben van?

Figyelt kérdés
Tisztában voltam vele, hogy az egyik tanár elment szülni, de közben még két másik, korábban ott dolgozó emberről mondták el, hogy őt helyettesítem. Illetve átvettem csoportot olyantól is, aki velem együtt volt határozott szerződéssel, de őt nem marasztalták. Közben azt mondja a vezetőség, én mennyivel jobb vagyok, mint akit - az legújabb szerződés szerint - helyettesítek. De akkor miért nem a GYES végéig szól a szerződés? És miért csak a harmadik szerződésbe került ez bele?

2015. dec. 4. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nem biztos, hogy a gyesen lévőtől meg akarnak válni csak azért, mert te jobban dolgozol. A határozott szerződést pedig még a kifutás ideje alatt is lehet határozatlanná módositani. Bár gondolom, vmi nyelviskolának dolgozol. Na, azoktól sok jót ne várj!
2015. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem nyelviskola, közalkalmazott vagyok általános iskolában és gimnáziumban. Nem arról van szó, hogy most meg akarnak válni a másik tanártól, vagy sem (mindegy, mit mondanak, mert arra sokat nem lehet adni), hanem hogy 1. ha valakit helyettesítek, a helyettesítés végéig lehetne adni szerződést, de nem teszik, csak egy évre adnak 2. háromszor hosszabbítottak, és csak a harmadikra került oda, hogy helyettesítek. Eddig ez nem volt hivatalos.
2015. dec. 4. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!