Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig tűrnétek hogy a főnök...

Meddig tűrnétek hogy a főnök rokona helyett kelljen dolgozni ingyen?

Figyelt kérdés

A főnök odavette egy rokonát dolgozni. Kiderült hamar már az első héten hogy hülye mint a segg semmihez se ért ráadásul a munka is büdös neki.

Kezdett kimaradozni egyik nap jött másik nap nem, beesett 12-re 8 helyett, kettőkor eltűnt 17 helyett meg ilyenek.

Megtehette mert a főnök retyerutyája.

Nem is érdekelne ez senkit de a rá kiszabott munkát meg másnak kell elvégezni a saját meló felett persze. És persze ezért egy fillért se akar adni a cég örülj hogy dolgozhatsz…


Ti meddig tűrnétek hogy végzel a melóval mennél haza és szólnak hogy állj mert még a rokongyerek által félbehagyott el se kezdett összebarmolt melót el kell végezni?

Mit szólnátok ha péntek délután kiderül hogy + 4 óra amit egy semmirekellő mocsok miatt pluszban ott kell melózni-és amit még ki se fizetnek?


Már lincshangulat van a cégnél mindenkinek tele a töke, de a főnök a maga kőbunkó pofájával közölte ez van el lehet menni. De aki nem marad az ki van rúgva.


Valóban muszáj megvárnia míg robban a helyzet és valami történik? Mondjuk beverik a képét ? Ahogy tavaly egy ki nem fizetett dolgozó beverte? Muszáj feszíteni a húrt?


2016. okt. 5. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez van, és nem tehetsz semmit, nem tudsz munkahelyet váltani, akkor kezeljétek úgy a gyereket, mint ha ott sem lenne, és próbáljátok az ő munkáját is belekalkulálni úgy, hogy ne a nap végén derüljön ki, hogy hoppá, ez még nincs kész. Meg lehet mondani a főnöknek is, hogy úgy ossza le a munkát, hogy amit a rokongyerek csinálna, ossza szét a többiek között, mert vele nem tudtok számolni, mint kollégával. Akkor nem azt látná, hogy nektek is büdös a munka, vagy nem akarjátok megcsinálni, hanem azt, hogy előre gondolkodtok és felelősséget éreztek a munkával kapcsolatban.
2016. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos, mivel nálunk sem fizetik a túlórát, én egyszerűen felálltam 16:00-kor és azt mondtam, hogy rendben, holnap megcsinálom, ha belefér az időmbe. Mivel nem az én munkám és a munkaköri leírásomban sincs benne, hogy meg kell csinálnom, vagy adjanak helyettesítési pénzt, vagy fizessék ki a túlórát... Ha nem, akkor részemről nincs miről beszélni.

Az a durva, hogy nem hogy nem kaptam emiatt rossz szót (amitől mindenki fél --> ha nem csinálod, nem kell itt dolgoznod), de azóta komolyan vesznek és ténylegesen nem traktálnak munkaidőn kívül olyan feladatokkal, ami nem hozzám tartozik.

A hátránya, hogy más megkapta azt a részt is, amit rám osztottak volna, de ők nem emeltek ez ellen hangot. Sajnálom, hogy kitoltam velük is gyakorlatilag, de magamat nem fogom tönkretenni és ezt javasolnám mindenkinek. Aki emiatt rám haragszik a vezetőség helyett, azzal nem tudok mit kezdeni.


Nem vagy köteles benyelni és kész. Rúgjon ki, fizessen végkielégítést, szevasz. Ha kollektíven nem engednék kizsigerelni magukat a magyar munkavállalók, talán nem ott tartanánk, hogy bruttó 150-árt nonstop dolgozik mindenki.

2016. okt. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Rúgjon ki, fizessen végkielégítést"


Nem rúg ki és nem fizet végkielégítést ehelyett olyan szinten rádszáll hogy pár hét és sikítva menekülsz magadtól "önként".


Láttam már ilyet. Volt olyan ember akinek megmondta: jövő hónapban nem leszel itt. És indult a szekamaraton az is hioba volt a végén ha levegőt mert venni. És nem is volt ott 1 hónap múlva. "Magától" ment!

2016. okt. 5. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Semeddig. Nem csinálnék ilyet.

Nincs olyan amivel rálehetne venni.

2016. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ne etessük a trollt! hetente átlag 3 ilyen kamukérdése van

[link]

2016. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nincs olyan amivel rálehetne venni."


Azért én tudnék ilyet mondani mondjuk egy lakáshitel amit ha nem fizetsz utcára kerülsz?

Vagy X gyerek akit etetned kell? Szóval ha olyan szituban vagy hogy mindegy mi de munka kell mert valamiből élni kell.

És ha más nincs van ez.

2016. okt. 6. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!