Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki az igazat mondta állásinterjún, amikor megkérdezték, hogy "Miért szeretnél váltani? "

Figyelt kérdés

Nekem mindig ezzel kezdik, pedig nem szívesen mondanám el, mindig hazudok valamit, ami esetleg előnyös lehet az adott pozícióhoz. Az álláskereséssel foglalkozó honlapokon is mindig szajkózzák, hogy nem jó ha szidjuk az előző munkáltatót, illetve nem jó, ha a pénz kérdéssel kezdünk.

De komolyan létezik olyan ember, aki jól érzi magát a jelenlegi munkahelyén, számára megfelelően keres és ennek ellenére a "kihívás" miatt váltana??



2016. okt. 12. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen nincs, illetve csak nagyon ritkán, de ilyenkor azt tesztelik mennyire hazudsz jól.
2016. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Sikeres volt.
2016. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Most nincs okom erről hazudni, mert nem gondolom, hogy a jelenlegi helyzetem annyira hátrányos szituációba hozna, de amikor épp kellemetlen volt, akkor is megtaláltam a módját, hogy kicsit szépítsem.
2016. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én igazat mondtam, de nekem nem a munkahellyel vagy a munkaadóval, hanem magával a munka jellegével volt bajom. Nagyon monoton munka volt, és nem igazán tudtam fejleszteni a képességeimet, sőt kezdtem úgy érezni, hogy visszafejlődök és ezért akartam dobbantani. Ezt kb így elmondtam, hogy nem számítottam rá hogy ennyire ilyen lesz ez a munka, és úgy érzem, hogy változatosabb feladatokra és több fejlődési lehetőségre van szükségem.


Felvettek. De ha pl. azért léptem volna, mert szemetek voltak velem, azt tényleg nem lett volna ajánlatos elmondani.

2016. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

"mindig szajkózzák, hogy nem jó ha szidjuk az előző munkáltatót"


Ez így van, de van különbség aközött, hogy konkrétan kapásból elkezded ócsárolni a munkahelyed, vagy pedig amikor rákérdeznek, hogy amúgy miért váltanál, akkor elmondod, hogy nem megfelelő a légkör, nem alkottatok jó csapatot, stb. És ez teljesen érthető akkor, ha amúgy az önéletrajzodban nem azt látják, hogy minden munkahelyeden ~2 hónapig voltál csak, mivel akkor ott nyilván veled van valami gond.


Én pl mindenhol elmondtam ezt őszintén és nagyon jól fogadták, mindig továbbhívtak következő körös interjúra. Nem volt megfelelő a légkör, gyakran nem értettem egyet a vezetés döntéseivel, DE ugyanakkor szerettem a munkámat, és rengeteget tanultam a kollégáimtól, amíg ott dolgoztam. Ez nem ugyanaz, mintha elkezdeném magyarázni, hogy mekkora gyökér volt a főnököm, szerintem te is érzed a különbséget.

2016. okt. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"minden munkahelyeden ~2 hónapig voltál csak, mivel akkor ott nyilván veled van valami gond. " - Ez sem feltétlenül jó következtetés. Nekem volt egy időszakom, amikor kölcsönzőkön keresztül dolgoztam, és a cégek csak rövid időszakokra vettek fel így embereket, ráadásul az egyes cégek más-más kölcsönzőkkel álltak szerződésben, tehát még azt sem mondhatom el, hogy egy kölcsönzőn belül ennél meg ennél meg ennél a cégnél dolgoztam. Ha letelt az idő, amit a cég tervezett, akkor a kölcsönzött munkatársak kereshettek újra munkát, olyanról álmodni sem mertünk azokban az években, hogy valahol majd átvesznek, még a határozatlan idejű szerződéssel dolgozó belsős kollégák is örültek, ha nem volt épp további leépítés.
2016. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó: ez lehet, hogy így van, csak a HR-es valószínűleg ennek ellenére is hibás következtetésre fog jutni. Eleve lehet, hogy már meg se hallgat, interjúra be se fog hívni, mert a CV-d alapján elkönyveli, hogy valami probléma van veled, esélyed se lesz megmagyarázni, hogy mi állt valóban a hátterében.


Na mindez off, az előző hozzászólásomnak se ez volt a lényege.

2016. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Többször is előfordult, hogy el kellett mondani a váltás okát, és a valóságot mondtam. Ha a ok jó, akkor nem akadnak fenn rajta.
2016. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont azért nem írok már le minden helyet külön, hanem összefoglalom valahogy, és csak a két utolsót írom le részletesebben, mert azok már tartósabbak voltak. Ennek ellenére volt, aki belekötött, de olyan tahó stílusban tette, hogy úgy voltam vele, hogy ilyen emberrel én sem akarnék egy munkahelyen dolgozni, szóval nem is érdekel, mi a véleménye.
2016. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt tapasztalom, hogy tök mindegy mit mond az ember, rendszerint nem az a mérvadó (feltéve, ha nem megy át a dolog teljes szapulásba). Én egy ideje eldöntöttem, hogy azt mondom: "mert büntetés ott dolgozni".
2016. okt. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!