Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki az igazat mondta állásinterjún, amikor megkérdezték, hogy "Miért szeretnél váltani? "

Figyelt kérdés

Nekem mindig ezzel kezdik, pedig nem szívesen mondanám el, mindig hazudok valamit, ami esetleg előnyös lehet az adott pozícióhoz. Az álláskereséssel foglalkozó honlapokon is mindig szajkózzák, hogy nem jó ha szidjuk az előző munkáltatót, illetve nem jó, ha a pénz kérdéssel kezdünk.

De komolyan létezik olyan ember, aki jól érzi magát a jelenlegi munkahelyén, számára megfelelően keres és ennek ellenére a "kihívás" miatt váltana??



2016. okt. 12. 11:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Állásinterjún önéletrajzot nézve rákérdeztek az egyik munkahelyre, hogy miért hagytam ott: Elmondtam, hogy azért mert konfliktusaim adódtak a főnökkel abből eredendően, hogy nem volt hajlandó teljesen bejelenteni, és a zsebbe fizetett pénz kifizetéséért mindig úgy kellett könyörögni.

Ide végül nem vettek fel, nem tudom, ezért-e.

2016. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig az igazat mondom. Nyilván tudni kell hogyan tálalni. De pl. én kulturális területen tanultam, ott is dolgoztam gyakornokként, elég kilátástalan volt az, hogy én valaha a szcénában dolgozzam úgy, hogy ne haljak éhen (amizt én megtanultam a gyakornoki helyemen, azt kb. 2 cég csinálja egész Mo.-n, az egyikben kihalásos alapon van hely, a mésiknál dolgoztam, ott nem nagyon akartak fizetni ígéret ellenére sem). Nyilván rákérdeznek, hogy miért.


Én megmondtam, hogy szerettem az előző munkahelyem, láttam benne kihívást, de anyagilag nem érte volna meg nekem maradni, mert szinte semmit tudtak fizetni kulturális alapítvány lévén a szorgalmas munkámért. Ettől függetlenül érdekelnek engem más területek is a munka szempontjából, és az XY cégnél is tökéletesen el tudom magam képzelni (ami igaz is volt).


És felvettek. Sztem az őszinteséggel nincs baj, ha mellette tudod azt nyújtani, amit keresnek. Plusz azért nem illik kifejezetten fikázni az előző munkaadót, még ha görények voltak sem, de tárgyilagosan el lehet mondani, hogy miért hagytuk őket el.

2016. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!