Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tönkreteheti egy tanár és egy...

Tönkreteheti egy tanár és egy diák kapcsolatát, ha a diák kezdeményez a tanár felé?

Figyelt kérdés
Most magántanárról/zenesulisról szól a kérdés. Ha a tanár is többet érez, belemenne? Ha nem, akkor hogyan reagálna, ha amúgy gyakorlatilag baráti a kapcsolat?

2023. jan. 21. 17:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
11%

"6/8 A kérdező kommentje:


#1


17 éves fiú, 30-35 közti nő"



SEGÍTEK!


1.: Vedd meg antikváriumból! [link]

2.: OLVASD EL!

3.: Ajándékozd neki, de SENKI NE TUDJA!

4.: Várj, hogy elolvassa!


Hidd el, ha ez nem működik, akkor semmi.


Sok sikert, töki!

2023. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én sem szerelmet érzek, nem is kapcsolatot szeretnék

Hanem egy ilyen "barátság extrákkal" dolgot

2023. jan. 21. 17:57
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne. Én tanárként mondom, iszonyúan kellemetlen lenne ha egy diakom ilyennel állna elő!!
2023. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Mért nem kortársaddal akarod az extrát? Utcalánynak (csak a trágárságszűrű miatt, ezt a szót nem szereti) nézed a tanárodat? Hát nem az! Ugye nem gondolod, hogy pont veled akar ...?
2023. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
11. vagyok, az a kemény, hogy még a kérdező is lepontoz 0%-ra.
2023. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Biztosan nem menne egy nő ilyen kapcsolatba egy férfiból hamarabb kinézem,de még, ő se menne bele szerintem.Ne reménykedj ilyenben,mert ez nem egy film hanem a valóság.
2023. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
Miért írja mindenki, hogy ne? 17 voltam, a tanárnőm 27. Ő volt az első nő az életemben. Miért hiszi mindenki, hogy ez csak a filmekben van meg, hogy csak lányoknak jön össze a férfi tanárukkal?
2023. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Se a tanár se a diák nem hibás, ha azt mondom, hogy a tanárt nagyon könnyű félreérteni. A tanár könnyebben alkít ki egészséges tanár-diák kapcsolatot, ha nyitott, kedves, hajandó a diák magánéletével is foglalkozni és egy diák ezt könnyen félreértheti, legyen felnőtt vagy gyerek.


Én is többször estem arcra így és még a munkahelyen is megesett velem.

Tapasztalatból mondom, hogy nem szabad ezekbe a kapcsolatokba többet belegondolni, mert nagyon kellemetlen, amikor egy nap a másik fél látványosan hátrálni kezd. Konkrétan nekem volt olyan szituáció, nem is egy, amikor úgy éreztem tök jól elvagyunk, már barátok vagyunk és teljesen váratlanul ért, amikor a másik fél leült velem beszélgetni, hogy akkor most teret kér tőlem.

2023. jan. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

17, Az egészséges, ha hagyod, a tanár/felettes közeledjen, nyisson. Mivel ezek az emberek egyrészt határokat is szeretnének meghúzni, de nyitottak is "kell", hogy legyenek, ezért úgy érzik jól magukat, ha ők diktálják a tempót.


Én azt vettem észre, hogy a tanárok/felettesek könnyebben kialakítanak jó viszonyokat, ha a diák/beosztott tudja hol a helye vagyis, ha nem zárkózik el a tanár/felettes közeledésétől, őmaga is azon van, hogy kellemes légkört teremtsen az órán vagy a munkahelyen, de önmagától nem közeledik és a viselkedése nem túl sok. Ha ez hirtelen felborul, a diák/beosztott hirtelen közeledni kezd, túl sokat ad, a tanár/felettes sem tudja hová tenni az egészet, kellemetlenül érzi magát.


Volt egy csoporttársam (már felnőttek voltunk), aki egy nagyon nyugodt természetű valaki volt. Nem csak a tanulók, de a tanárok is szerették, mert sosem zárkózott el attól, ha közeledtek felé. Nem volt ötletgyár, de más ötleteit szívesen fogadta, minden órán kívüli tevékenységre kapható volt, órán mindig figyelt és, bár nem volt a kisujjában a tudás mégis látszott, hogy igyekszik, próbál aktív lenni a lejobb tudása szerint és lazán vette a dolgokat. De azon kívül élte az életét. Magánügyben sosem kereste se a tanárokat, se a diákokat és a tanárok őt szerették a legjobban és vele alakítottak ki szorosabb viszonyt.


Szóval egy tanár azért fog a diákjával szorosabb viszonyt kialakítani, ha a természete tetszik neki és érzi, hogy mindig amikor mélyít a kapcsolatukon, a diákja ezt egészségesen reagálja le, nem ront rá a tanárra. Ha a tanár egy pillanatig is azt érzi, hogy a diák magánys és a tanárban keres valami pótlékot, vagy a diák félreérti őt, máris kellemetlenül érzi magát, ami nem lesz kellemes se neki, se a diáknak.

2023. jan. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!