Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért nem tesznek...

A tanárok miért nem tesznek semmit az iskolai zaklatás ellen? Sőt, inkább a bullykat védik.

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 22:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk olyan tanár volt hogy elötte bántották a gyereket.és csak annyit mondott,gyerekek ezt majd a szünetbe csináljátok.igy könnyebb a tanároknak.persze van kivétel.engem is bántottak még általánosba mert elég dagi voltam.hiába szoltam a tanárnak.annyit mondott,ne árulkodjak.végül szóltam a szüleimenek mert egyből látták mindig hogy valami baj van.csak eleinte szégyelltem.meg mert féltem hogy utánna jobban rám szálltak volna a zaklatók.anyu bement a suliba,kiosztotta a tanárt is meg a gyerekeket is.nem hagyták abba a zaklatást,ahogy selytettem.suli váltás lett belőle.18 éves vagyok ennek már 5 éve.mai napig szorongok,utállok emberek közé menni
2023. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is rányomta a bélyegét az egész életemre. Én is szorongok, depressziós és kényszerbeteg lettem.
2023. nov. 15. 02:18
 13/24 anonim ***** válasza:
Jaaj nálunk középiskolába volt egy ribi aki azt hitte mindenkinél jobb.és mindenkit piszkált,lenézet.közöttünk engem is.195 cm voltam lány létemre.ez miatt mindig beszóltak.mert jóval magasabb voltam a társaimnál.de soha nem hagytam magam.mindig megvédtem magam és azokat akiket piszkált.végül kirugták mert nem járt be suliba,sok igazolatlanja volt.
2023. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ilyen világot élünk.igazság nem nagyon létezik.a legtöbb tanár örül neki ha elmondta az anyagot és késsz.
2023. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Tom Benko ***** válasza:
100%
Teszünk, ha a tudomásunkra jut. Sajnos ez sokszor későn történik meg.
2023. nov. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

15

Szűk családomban több felsős tanár is van.

Szerintem többet tesznek a diákokért, mint az elvárható lenne.


1

A heti 50 óra iskolával töltött idő nem ritka.

Sok konkrét tanításon kívüli iskolai dologgal kell foglalkozniuk az osztályfőnököknek.

(keresetkiegészítésre, szórakozásra nem jut idő, jobban várják a tanítási szüneteket, mint a gyerekek)


2

A tanárok -akik tudnak ilyenekről- többnyire tesznek az ilyenek ellen.

Pl beírás minden héten, szülők-diákok behívása elbeszéletésre a bántalmazott gyerekkel, szüleivel tanárokkal, igazgatóval.

Viszont az empátia nélküli gyerekek szülei is gyakran hiányában vannak az empátiának.

A bántalmazók szülei szinte minden esetben a saját gyereküket védik, max lezavarnak egy pofont, aztán meg van oldva.


3

A bántalmazó gyerekek ÁLTALÁBAN nem maguktól lesznek bántalmazók.

Nem kapnak normális nevelést, őket is bántalmazták stb.


4

A tanárok kezében nincs SEMMI!!! hatékony fegyelmezési lehetőség!

Az olyan családokban, ahol a felnőtt lét természetes a börtön, ott még büszkék is arra a gyerekre, aki a "társai fölé kerekedik".


Megfelelő eszközök, következmények nélkül nem lehet kizárni, megelőzni a további, akár még durvább bosszú bántalmazásokat.


5

Olyan tanárok is vannak, akik nem foglalkoznak ilyenekkel, de akik a pályán maradtak, azok többsége lelkiismeretes és hivatástudatból maradt a pályán.

Azokat a tanárokat is meg lehet érteni, akik nem akarnak belekeveredni az ilyen ügyekbe.

Idő, idegeskedés és a saját (gyerekük) testi-lelki épségét is kockára teszik, amikor egy-egy problémás gyerekkel-szüleikkel konfliktusba kerülnek.

Őket is csak a törvények védik.

És tudjuk, hogy vannak, akik keze hamarabb jár el, minthogy a következményekre gondolna, főleg ha a (mellesleg bántalmazó) gyereke védelméről van szó.

2023. nov. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

"A tanárok kezében nincs SEMMI!!! hatékony fegyelmezési lehetőség!"



Az en fizikatanarom ugy elkalapalta a nebulokat, hogy neha csak lestunk. Olyan kuss volt az osztalyban, hogy a legy fingasat is lehetett hallani.



Aztan egyszer ellotte, hogy "Oszt ha feljelentenek, mi lesz? Megbuntetnek 50 ezerre? Tobbet er a nyugalmam!"



Ez a '90-es evek vege fele volt.



39F incel

2023. nov. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Oké a 45 éves 50 kilós nő és 50 kilós férfi családtagomnak majd megmondom.

A nyolcadikosok közt sok van, aki nagyobb náluk.

Ja és utána várhatnák a szülők bosszúját is.


Most már azért is megrángatják, kirúgják a tanárt (vagy karbantartó vagy ki volt), aki két diák verekedését akadályozza meg fizikailag.

A kirúgás a mostani rendszerben garantált.

Mindig van egy pár telefon a gyerekeknél a tiltás ellenére és biztos le is kameráznák.


Egyébként már kis szar csip-csup ügyekben is mennek a szülők az igazgatóhoz, tankerület vezetőhöz megvédeni a vélt, vagy valós igazukat.

2023. nov. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 feri 45 válasza:
69%
Nyugdijjas tanár vagyok.Írja valaki "mert kényelmes"!Ha foglalkozunk vele, akkor az kölön munka számunkra, ami a bérezésünkben nem mutatkozik!! Ez ilyenkor társadalmi ingyen munka! Miért mi foglalkozzunk vele. Hól a sértett gyereknek és bántalmazó gyerek szülője? Hogyan és mire nevelik ők a gyerekeiket. Az ilyen tevékenységekkel a diákjaink túlterhelhetnek minket a hasznos munka és családi élet rovására. Ezért nem kedvelt a pedagógus életpálya. Ma én se lennék pedagógus!!
2023. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
24%

"Nyugdijjas tanár vagyok"



Gondolom, magyarszakos.....



39F incel

2023. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!