Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tartjátok a volt osztálytársai...

Tartjátok a volt osztálytársaitokkal a kapcsolatot? Voltak köztük jófej, rendes emberek?

Figyelt kérdés
Én ismertem olyat.. 😏😏

febr. 16. 16:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Általános után, ahonnan '15-ben ballagtunk el, még úgy 2-3 évig tartottam a kapcsolatot két lánnyal. Akkor bár még nem volt (elterjedt?) a "ghosting" kifejezés, mindketten így "zárták le" a dolgot. Egy lány volt még, sokáig legjobb barátnőm, akivel tavaly ment félre valami. Egyszer már áthidaltunk egy ilyent, de attól tartok, most ez nem olyan biztos, hogy sikerül.

Az akkori osztályom az akkori átlaghoz képest, szerintem, összetartóbb volt, szinte mindenki teljesen normális volt.


A gimisek közül pedig egy valakivel tartom a kapcsolatot. Volt még elvétve 1-2 osztálytárs, akivel néha-néha váltottunk pár szót, de hamar elült a beszélgetés. Egyik legjobb barátnőmtől is ghosting-ot kaptam.. szóval így állok.

Ott nem is nagyon találtam a helyem; tele volt az osztály (új)gazdag szülők gyerekeivel, és bár mi sem álltunk rosszul, azért eléggé kilógtam. Volt ott kirekesztés is, picit irányomba is, bullying.. de azért akadtak ott normálisak, jófejek is, bár azért nem annyian, mint általánosban.

febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Visszaemlékezve nekem volt jófej osztálytársam.. Pingongoztunk egyszer egy közös program alkalmával, meg hülyéskedtünk sokat. Olyan benyomásom volt, hogy viccesnek tart, mert többször sikerült jókedvre derítenem, megnevettetnem. Ez már főleg a vége felé volt. Azóta sem tudom, mi van vele.. Kár.. Jó emlékek voltak pedig.. Kicsit hiányzik.. 😕😕
febr. 17. 11:04
 13/22 anonim válasza:
100%
Egy-két évig még tartottam, de már egyáltalán nem tartom.
febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13# Miért szakadt meg a kapcsolat? Amúgy nekem is dettó, érettségi óta nem tudok róluk semmit. Pedig kezdtek jól alakulni a dolgok. De elrontottam, mindent.. Legalább azokat sikerült volna megtartanom, akik kedveltek. Mert ő tudom, hogy kedvelt, amint azt a 12-es válaszomban leírtam.. Voltak közös hülyülések, közös programok, emlékek. Szerintem ő azért jobban ismert és biztos megmondaná, hogy nem vagyok rossz ember... 😔😔 Mindegy... Egyem meg, amit főztem..
febr. 18. 18:27
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
7-8 évig tartottuk, de teljesen megfakult a barátságunk.
febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Eggyel a középsuliból. Mai napig ő a legjobb barátom.
febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az egyik barátommal 8 évig jártam egy osztályba, és utána ugyanabba a városba mentünk egyetemre, mai napig nagyon jóba vagyunk, legalább havi szinten találkozunk, de van hogy többször is. Még covid rendszeresen eljártunk sörözni. A többi osztálytársam szétszórodott a Kárpát-medencébe, Marosvásárhelytől Budapestig mindenhol vannak, sok külföldön is. Van még három osztálytársam abba a városba ahová én költöztem, de velük nem tartom a kapcsolatot, nem is voltak a szűkebb köröm tagjai. Akikkel sokat lógtam az osztályba azokkal találkozni évente két évente, például az esküvőmre is eljöttek, és majd én is elmegyek az övékre. Néha összejön, hogy többen is a szülővárosunkba vagyunk éppen, és olyankor hajnalig kocsmázunk, az nagyon jó. Velük szeretek a legjobban kocsmázni.


Egy-két év után egyébként nem lehet normálisan tartani a kapcsolatot, ha nem egy városba éltek, mert annyira más az életetek. De évente két évente találkozni tök jó, mert ennyi idő alatt összegyűlik annyi infó, hogy át lehet beszélni egy egész éjszakát. A covid miatt megtörtént, hogy több mint 2 évig nem találkoztunk, de utána úgy folytattuk mintha mi sem történt volna (nyilván vannak más emberek a társaságba, általában az osztálytársaim párjai, akikkel szintén nagyon jó voltunk/vagyunk)

márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

17# Ezt olyan jó olvasni, hogy léteznek még igazi, tartós barátságok, mint azt az első soraidban írtad.. Gratulálok! - bár lehet nem pont ez a legjobb szó ide..

Őrizd is meg élethosszig ezt a barátságot. 🙂 A barátság egy hatalmas kincs.. Sajnos én nem értékeltem.. Elcsesztem mindent sajnos, ez az én hibám. Tartós barátságaim nem nagyon voltak, mind megszakadt, vagy megritkult..

márc. 4. 15:15
 19/22 A kérdező kommentje:
17# Minden jót kívánok neked és a legjobb barátodnak! 😇☺️Maradjatok mindig jóban, ne veszekedjetek soha. Különben közétek csapok. 😆😆😆
márc. 4. 16:00
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
köszike :)
márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!