Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A 70'-es,80'-as évek gyermekei...

A 70'-es,80'-as évek gyermekei miben különböztek azoktól az emberektől, akik mondjuk 1990 és 2000 között születtek? Több ismerősöm is, aki 1970 és 1980 között született, visszasírja az iskolás éveit. Miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 07:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
82%
Csakhogy az iskolát meg a pedagógust felnyomni manapság vált divattá. Nem az volt, hogy a szülő bement verni az asztalt, hanem minket kértek számon otthon, hogy és mit csináltunk, minek a következménye volt a beírás vagy a rossz osztályzat.
2016. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
46%

> Nem az volt, hogy a szülő bement verni az asztalt,


Tényleg? Én biztos rosszul emlékszem.

2016. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én iskolámban ilyet nem csináltak sem a 80-as sem a 90-es években, most viszont elég, ha csak egy kicsit is nem a napon barnult a kisdiák, a tanárnak kuss a neve.
2016. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, édes drága jó atyám! Mennyire megszépíti az idő az emlékeket egyeseknél...Nos, én '84-es vagyok. A '90-es években, Pesten simán beléd köthettek az utcán akár fényes nappal is. Random beszólogatások vadidegenektől, egyre ordítóbb társadalmi különbségek a vadkapitalizmus beköszöntésekor. A tanárok stílusa valami döbbenetes volt; ma visszagondolva olyan személyeskedő, adott esetben durva, megalázó hangnemben beszéltek velünk, hogy ma a negyedéért egy életre elvágná magát az illető. Szóval nem volt valami diadalmenet, én azt mondom.
2016. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%

Bírom már nagyon ezt az "én generációm volt az utolsó normális" dumát :DD

Ugyanezt hallgatom az 50+ éves szüleimtől, a huszonéves, de még a 14-15 körüli ismerőseimtől. Kb. minden ember ezt mondja a saját generációjáról.

2016. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem, aki azért csak úgy más országot fog a hazájának tartani, mert megharapta egy osztálytársa, vagy baja volt a tanárával, azzal eleve baj volt.
2016. jún. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
én 83-as vagyok, vidéken nőttem fel, először 16 évesen interneteztem. rendesen rá is kattantam, ment az IRC-cezés, mindenféle cset programok. én azt mondom, hogy nagyon örülök, hogy akkor születtem és folyamatosan tértem át erre a digitális világra, nem kellett csak úgy belecsöppennem, mint pl. a nálam idősebbeknek. nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz később, mondjuk 2050re, imádom a sci-fi filmeket, megszeretném élni azokat az újításokat és 70/80évesen is új dolgokat tanulni. amit nem kedvelek a mostani fiatalok körében elterjedt internetes piszkálódás, akár fbookon, akár youtube-on, nagyon gonoszak egymással a gyerekek, ami azért az én gyerekkoromba nem volt ennyire elterjedt. jó, némely elkényeztetett kis hülye lány szemétkedett veled, de nem egy egész ország röhögött rajtad, ha mondjuk fbookon szét aláznak egy rossz képpel pl. ebből volt már olyan, hogy egy kislány öngyilkos akart lenni, ami elég dúrva. összességében én örülök, hogy most vagyok felnőtt és nem most kamaszodok . sok fiatal minden szexuális felvilágosítást simán a netről összeszedi és későbbiekben meg pont emiatt nem tud normális párkapcsolatot kialakítani, mert azt hiszi az a jó ami a felnőtt filmekben van, azt hiszi az a valós, pedig nagyon nem. van előnye is annak, ha valaki most gyerek, pl. nyelvtanulás miatt is, szuper gyorsan tud bárki tananyagot összeszedni, youtuberól bármit meg lehet tanulni stb. attól függ ki mire használja a netet, lehet jó és rossz előnye is.
2016. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, aki ekkor született, annak az élete alatt sokkal több változás történt, mint másokkal halálukig.


Nézel régi filmeket, ahol a szereplők valami extra fejlődésként élik meg, hogy van áram, vagy feltalálták a telefont. A sima tárcsásat, amivel csak telefonálni tudsz. És ez egy emberélet alatt történik. A telefon marad telefon.


87-ben születtem. A mi életünkben először bakelitlemezen hallgattunk zenét, aztán audiokazin, cd-n, mp3-on. Megjelent a mobil, előbb telefonáltunk, smseztünk, mms-t küldtünk, ami általában meg sem érkezett a másikhoz. Annyi fejlődés és változás történt, hogy le sem tudom írni. A 83 éves nagypapám is mondhatja, hogy sokat változott a világ, de neki ez az élete egy szeletében történt, nekem egész életemben.


Nemrég láttam egy képet tumblr-ön, angol felirattal, volt rajta egy audiokazetta meg egy grafitceruza. És a felirat, hogy a fiatalabbak nem fogják tudni, mi az összefüggés. (Ami ugye az, hogy valamelyik tekerőgomb szinte mindig elromlott a magnón, walkman-en, így cerkát dugtál a kazi egyik lyukába, és azon pörgetted tekerés gyanánt.)


Nem vagyok benne biztos, hogy a generációm különleges-e, de az biztos, hogy mi vagyunk az utolsók, akik gyerekként mobil nélkül is léteztek, akár egy kis ideig is. Egyik elkövetkező generáció sem fogja megélni azt a szabadságot, amikor nincs telefonod. Nem ugyanaz, mint kikapcsolni. Egyszerűen nincs. A szüleidnek úgy kell nevelnie téged, hogy bajban tudj reagálni, mert lehet, hogy a következő fülke messze van.


Én is Anya munkahelyén kezdtem a jill.exe, lionking.exe játékokkal. :D Nézd meg A hálózat csapdájában-t. Onnan jutottunk el odáig, hogy zombikat ölök a telefonomon hihetetlen grafikával.


Azt hiába választod meg, hogy TE milyen tartalmakat látogatsz, mert Kim Kardashian attól még létezni fog, az emberek instagramon fogják mutogatni magukat, és a világ ehhez mérten fog változni.


Régen összeültünk megnézni a nyaralásos képeket, ma már kipakolják facebook-ra, azt nézd meg egyedül. Régen ha el kellett mennem valahova, apukám rajzolt térképet, ha nem értettem, meg kellett szólalnom, hogy mi merre van. Ma ott a GPS, amit használhatok, egyedül.


A kedvencem, az "írd ki facebookra, hogy kapcsolatban vagy, különben nem hiszik el". És ez nem annak a fejéből pattan ki, aki mondja, hanem neki is többen mondják, annak a többnek is ezt mondják, meg azoknak is...


Ne érts félre, elég introvertált vagyok, de ha már nekem is sok az elszigetelődés, ami történik, az tényleg sok. :D

Mindig az a legfontosabb ember, akit csak telefonon tudunk elérni, a jelenlévőknek kaki. Soha nem lesz olyan, hogy valakinél nem lesz ott a telefonja, miközben beszél hozzád.

29/N

2016. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%

86-os vagyok és magam sem tudtam volna jobban leírni mint az utolsó.

Én még nintendoztam (sima 2D, nemám a mostani) nagyinál fekete-fehér TV-t néztem, volt 3-4 adó, azt jónapot.

Egész héten a Disney délutánt vártam, nem volt mesecsatorna. Volt benne Kacsamesék, Knight Rider meg még mi is?

30/N

2016. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! A Nintendoval még én is játszottam, noha '97-es vagyok. A VHS-nek, magnókazettának, diavetítőnek is volt egy hangulata. :) Bakelitlemezen még nem hallgattam zenét.
2016. aug. 5. 20:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!