Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A 70'-es,80'-as évek gyermekei...

A 70'-es,80'-as évek gyermekei miben különböztek azoktól az emberektől, akik mondjuk 1990 és 2000 között születtek? Több ismerősöm is, aki 1970 és 1980 között született, visszasírja az iskolás éveit. Miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 07:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
88%
29: Akkor neked is életre szóló élmény Antall halála :D
2016. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
80%
#31 Te jó ég, tényleg! A Kacsamesék közben, de mérges voltam :))
2016. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
Basszus, arra én is emlékszem :D Hú de mérges voltam, hogy "ez is most tudott megmurdelni"?
2018. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
én a 80-as években voltam iskolás, de egyáltalán nem sírom vissza. ami jó volt, hogy a roma gyerekek még nem voltak annyira vadak, mint most. teljesen normális osztálytársak voltak, csak tudtuk, hogy roma. az a szó, hogy rasszizmus, nem is létezett. nem volt ilyen, hogy koldus, hajléktalanság. viszont a tanárok vadállatok voltak, rettegni kellett tőlük, verekedtek, szemétkedtek, lelkileg terrorizálták, megszégyenítették, megalázták a gyerekeket, ordítottak. a gimiben a tanárok majdhogynem nyíltan jártak a diákokkal, nem jártak kézenfogva, de mindenki tudott a viszonyukról, én 4 ilyen tanárra konkrétan emlékszem, és ki tudja még mennyi volt, akikről én nem tudtam. teljesen normális volt a 90-es évek elején. Ma már rég börtönben lennének!!
2018. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 1. 08:33
 36/43 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy pocsèk volt akkoriban a tanítàsi rendszer,de gyereknek szerintem jobb volt lenni.
2018. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Bár én a 2000-es évek elején születtem, azért van némi rálátásom a dolgokra. Az idősebb testvéreim '86-'98 között születtek, és elmondhatom, jobban függnek a modern kor vívmányaitól, mint én. :D Nem nézek TV-t, a mobilomat csak zenehallgatásra és telefonálásra használom (pedig okostelefonom van, és nem, nem viszem szinte sehova magammal, csak akkor, ha több ideig leszek távol, mint egy nap), a számítógépet pedig csak akkor kapcsolom be, ha éppen sorozatot/filmet/YT videókat szeretnék nézni, zenét akarok letölteni a telefonomra, vagy utána akarok járni pár engem érdeklő témának, elolvasni egy könyvet, ami nincs sem itthon, sem könyvtárban, néha felnézni FB-re, GYIK-re...Az idősebb tesóim pedig létezni sem tudnának TV, mobil és számítógép nélkül. Naponta nagyon maximum 2 órát töltök internetezéssel, és ebben benne van egy sorozatrész, YT, FB, "kutatás"...

Egyébként, még én is sokszor kazettán néztem a meséket, hallgattam a zenéket, rengetegszer a játszótéren ökörködtem a többi gyerekkel, a fiatalabb tesómmal (aki szintén a 2000-es évek elején, sőt, mondhatni a legelején született) Barbie babáztunk (emlékszem, mindig építettünk egy hatalmas házat az otthon található tárgyakból a babáknak, aztán órákig játszottunk velük, egy átlagos család életét modelleztük velük), lófráltunk a kertben, bicikliztünk, sátrat állítottunk a kertben, és ott aludtunk stb. Persze, a kortársaim java része elképzelhetetlennek tartja, hogy offline legyen akár csak egy percig is, interneten élik az életüket, de ez ellen mégis mit lehet tenni? A modern technika alaposan beköltözött a mindennapi életünkbe, elvégre már nem kell a postáig cammogni a csekkekkel, elég, ha interneten kifizetjük a számlákat. Ruhákat, könyveket, bútorokat sokan már meg sem nézik élőben, hanem interneten megrendelik azt, amire szükségük van. Ez van, a világ fejlődik, és fejlődni is fog, ez pedig szerintem bámulatos. Persze meg kell találni az egyensúlyt a való és virtuális világ között, de nem kell visszasírni a "régi szép időket" csak azért, mert manapság teljesen más életszemlélet uralkodik, mint 20-30 éve. S el kell árulnom valamit: az '50-'60-as években is teljesen más felfogás uralkodott, mint a '70-'80-as években, s ez így van rendjén.

U.I.: Visszatérve az iskolára, mai szemmel kegyetlen, mit meg nem engedtek maguknak a tanárok, azért mostanában nem kell attól tartani, hogy egy rossz szó miatt kapsz egy maflást... Mondjuk, ma meg a sok neveletlen kis görény a probléma, de nem veréssel kell megoldani! A szüleik nem nevelték meg őket, mégis a generációmat szidja mindenki, hogy milyen neveletlenek vagyunk (már aki, ugye, csak ezt elfelejtik mondani...), de ha hagyja valaki, hogy a gyereke szimplán nőjön, mint egy gomba, és még annyira sem méltatja a gyereket, hogy felnézzen a telefonjából, ott nem a gyerek a hibás, hanem az idióta szülők. Na, és őket ki nevelte, na ki? :D Öngól, emberek, öngól. Ne ámítsa senki magát azzal, hogy ő volt az utolsó normális generáció, tudnék mesélni, mégis miket műveltek az idősebb testvéreim kamaszkorukban. :D Lehet magatokba szállni, és nem szidni az utánatok jövő generációkat olyan dolgokért, amiről nem is mi tehetünk! Nem mi kértük, hogy a mobiltelefonok, smart TV-k, internet korába szülessünk...

2018. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
30%

napi maximum 2 órát netezel? hát ez NAGYON sok. az heti 14 óra, egy teljes napnak az ébren töltött órái.

elveszik egy napod a hétből.

gratulálok.

2018. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
34%
Jesszusom, nem mondtam azt, hogy mindennap kimaxolom. :D Általában olyan fél óra, oszt' csókolom, de kukacoskodj csak. :D
2018. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Introvertált visszahúzódó gyerekként, a 70-es években is rossz volt, csak úgy, mint azoknak, akik most introvertáltak. Az osztály ugyanúgy kiközösített, a folyóson az extrovertált 1-2 évvel feljebb járók ugyanúgy megtaláltak. A tanárok többségétől pedig rettegtem. Szokás volt a tanárok részéről a megszégyenítés. Otthon nem beszélgettünk. Mindennapos volt a szüleim közt a veszekedés, rám már nem maradt idejük. És nekem sem volt energiám semmire az állandó feszültség miatt. Nem volt iskolán kívül foglalkozás, sport, hogy legalább a feszültségemet le tudtam volna vezetni. Bukdácsoltam a 8 osztályon keresztül. Önbizalmam romokban, azt sem tudtam, hogy mi az az önbizalom. A mai gyerekeknek talán ha okosan használják fel az internetet, rengeteget tanulhatnak, láthatnak más életet, hogy máshogy is lehet élni. Az internet csodálatos, ha jóra használod. Ez a másik véglet, ahogy ma a fiatalok visszaszólhatnak, úgy öltözhetnek, ahogy akarnak, a tanárnak beszólhatnak, az éppen ez miatt alakult ki- ez az ellenhatása a 70-80-as éveknek.
2019. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!