Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek illetlenség lenne...

Szerintetek illetlenség lenne szólnom ezek miatt az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki csomószor tőlem szokott pl. jegyzeteket kérni, ha beteg volt, meg ilyesmi és ha szól nekem, hogy kéne neki ez meg az a füzetem, hogy átmásolja, amit irtunk, én még vagy aznap délután, mikor hazaértem, lefényképezem neki és átküldöm, vagy ha sokat irtunk, akkor másnap legkésőbb viszem is neki. Viszont forditott esetben, ha én kérek tőle valamit, egy hét után hozza, pedig közbe minden nap megkérdem tőle, hogy akkor hozta-e, amit megigért nekem, ő meg mindig azt válaszolja, hogy jajj bocsi, megint elfelejtettem és végül csak akkor hozza, amikor már túl késő. Pl. legutóbb el kellett mennem egy hétfői napon az iskolából, mert időpontom volt az orvosnál és lemaradtam 3 óráról és megkértem, hogy majd adja már ide azt a 3 jegyzetet, (mást az osztályból pedig nem igazán tudok megkérni, mert utálnak és csak ezzel a lánnyal vagyok jóban, meg egy pár másik emberrel, de velük nem ugyanazokra az órákra járok és nem tudnák elküldeni..)vagy nekem az is jó, ha otthon lefényképezi és átküldi facebook-on vagy elhozza az iskolába a füzeteket és magamnak lefényképezem, csak minél hamarabb kellene, mert abból a 3 tantárgyból 2-ből irtunk azon a héten pénteken. És mondta nekem, hogy okés, persze, aztán igy halogatta, majd csütörtökön is bejött ezzel a szöveggel, hogy bocsi, elfelejtettem elhozni és csak aznap este 9-kor jutott eszébe lefényképezni nekem és átküldeni. És pénteken irtunk és este 9-kor már nem akartam nekiállni két tantárgyra tanulni..

És szerintem ez elég pofátlanság, hogy ha neki kell valami, én még aznap délután átküldöm neki, vagy legkésőbb másnap reggel viszem és odaadom neki, neki meg egy hétig könyörgök, hogy küldje már át..

Amin a legjobban kiakadtam, az az volt, hogy ő kitalálta, hogy emelt kémiából akar majd érettségizni, de ő nem emelt kémia faktos, én meg igen és ezért megkért, hogy vigyem már el az emelt kémiás jegyzetemet. Elvittem neki még másnap, hogy tudjon belőle tanulni, aztán mondtam, hogy én meg lehet, bioszból fogok majd érettségizni, és ő jár emelt bioszra, én meg nem, szóval megkértem, hogy ő meg a tavalyi emelt bioszos füzetét adja ide. Ez volt tavaly félév környékén és azóta igérgeti, hogy elhozza, mondjuk már le is mondtam róla..

Szerintetek bunkóság lenne megmondanom neki, hogy zavar, hogy én mindig 1 napon belül odaadom neki, amit megigérek, ő meg nekem minimum egy hét után? Nem akarok rosszba lenni vele, mert akkor kb nem lenne senki, aki ide tudná adni egyáltalán a jegyzeteit, ha hiányzok mondjuk, csak azért ez eléggé zavaró is..


2016. okt. 1. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanárt nem tudsz megkérni, hogy mondja meg, hogy mit vettetek?

Egyébként mi az oka, hogy a többiek utálnak?


Legközelebb, ha ilyen van csináld meg te is, hogy egy héttel később adod oda, mondván elfelejtette. Gondolom nem érzi át a helyzetet.

2016. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek van legalább egy ilyen ismerőse. Ő kihasznál Téged, esze ágában sincs neked segíteni, csak azért adja oda a jegyzeteket, mert ő ezért elvár tőled valamit.
2016. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csináld pontosan azt, amit ő. Ígérd meg neki, hogy másnap megkapja a jegyzetet, de aztán halogasd vagy "felejtsd el" teljesen.


Általában az ilyen emberek kiakadnak, ha valakitől ugyanazt kapják, amit ők adnak, úgyhogy vélhetően kérdőre von majd. Ekkor vedd elő a legártatlanabb bociszemeidet és "naívan" kérdezd meg tőle, hogy miért haragszik rád, hiszen mindketten ugyanazt csináljátok.

2016. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan azt csinálnám, amit ő.
2016. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem bunkóság. Inkább az a bunkóság,amit ő csinál. Szerintem szépen mond meg neki.
2016. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!