Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi alapján raknak be egy...

Mi alapján raknak be egy osztályba középiskolában?

Figyelt kérdés

Beszéltem az osztálytársaimmal,és rajtam kívül 3 ember akar az osztályomból abba a középiskolába menni,amibe én.Abban a középiskolában 3 osztály van egy évfolyamon belűl,tehát pl. 9.a,9.b,9.c

Én nagyon szeretném,ha legalább az egyikőjükkel egy osztályba kerülnék.Tehát mi alapján döntik ezt el,hogy ki melyik osztályba kerül?

Persze még nem volt felvételi,tehát lehet hogy valamelyikünket fel se veszik.



2016. nov. 1. 08:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Konkrétan mire jelentkezel. Mondjuk gimnáziumban, nyelvi előkészítő, emelt nyelvi (nem összekeverendő a nyelvi előkészítővel), vagy más emelt óraszámú (emelt biológia, emelt informatika) osztályba jelentkezel, szakközépben, hogy milyen szakra.
2016. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Az egy osztályból jövőket nem szokták egybe tenni, nehogy klikkesedjenek.

Jobb is lesz, ha nem a barátnőddel vagytok összenőve, új haverokat ismerhetsz meg. Nem kell félni, mindenki újként kerül be a közösségbe!

2016. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Kétlem, csak 1 szak lenne.. XD

Ilyenről sose hallottam.

De ha egy gimnáziumba mégis (XDXDXDXDXDXD), megkérdezheted iskolát. Szerintem névsor vagy osztály elméleti erőssége alapján.

2016. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Gimnáziumba szeretnék menni.
2016. nov. 1. 08:43
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
#2 Nagy baromságot írtál. Nem egy ember van az osztályomban, akik oszt.társak voltak.
2016. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk és gondolom, hogy más középiskolában is tagozatok vannak pl. matek, humán, idegen nyelvek (pl. angol, német), természet tudományok. Az adott tantárgyat emelt óraszámban oktatják, általában az emelt érettségire felkészítve. Szerintem az osztályok összeállításakor senki nem foglalkozik olyan dolgokkal, hogy most ki melyik iskolából vagy osztályból, településről jön. Nálunk is többen vagyunk egy osztályból, de egyébként szerintem nincsen olyan nagy jelentősége. Mármint persze, az elején jó, ha vannak ismerősök, de úgyis lesznek majd új osztálytársaitok, lehet, hogy találsz olyat, akivel sokkal jobban kijössz. Valamint attól, hogy nem egy osztályba jártok még ugyanúgy tudtok találkozni, tartani a kapcsolatot, lehet, hogy közös óráitok is lesznek.
2016. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályokat szerintem majd nyáron állítják össze, most felesleges ezen izgulnod. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, akkor max. júniusban megkérded a beiratkozáskor.
2016. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Ötöske, okoska! Ha csak egy osztály indul egy szakon, akkor bizony megesik az ilyen. :D
2016. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha egyféle tagozatból több osztályt is nyitnak (nálunk pl. általános tanrendűből van több), akkor random, amúgy meg ahogy írták, tagozatok szerint, de arról neked is tudnod kéne, hogy mire jelentkezel.
2016. nov. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nálunk is 1 szak van évfolyamonként, szóval pl logisztikán is csak 1 osztály van. Általános iskolai osztálytársammal járok egy osztályba.
2016. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!