Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi fér bele? Szerintetek mi...

Mi fér bele? Szerintetek mi az elfogadott?

Figyelt kérdés

Mi fér bele egy normális tanár-diák kapcsolatba? Mindenkinek más a véleménye. Szerintetek mi az, ami "oké" és mi az, amit már "nem szabad". Számotokra ennek a megítélésében szerepet játszik az, hogy a tanár és a diák hány évesek?

Mit gondoltok arról, ha a tanár és a diák Facebookon beszélgetnek (ebben vannak a legnagyobb ellentmondások szerintem, hogy ezt ki hogyan ítéli meg)? Vagy ha barátkoznak? Vagy találkoznak a szabadidejükben?...stb.



2017. jan. 1. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő ember. Tőlem bäszhatnak is.
2017. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Találkozzanak, barátkozzanak, beszélgessenek ahogy és amikor akarnak. :D Az kicsit abszurd, ha egy 40-50 éves hapsiról meg egy 16-18 éves lányról van szó, de gondolom csak nem. :D
2017. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az hogy mi fér bele egy normális tanár-diák kapcsolatba az attól is nagyban függ hogy kinek mi a normális és ez változhat még legjobb barátok között is. Pl. nekem normális az ha mit tom beszélgetés közben a tanár megsimogatja a karom vagy a hátamra teszi a kezét. Simán bele fér ha a hajam épp a szememben van kisöpri onnan. Legjobb barátaimat ez már zavarja és náluk nem fér bele. Most ballagtunk és néha még vissza megyünk a sulinkba. Az egyik férfi tanárunk (43 éves, felesége és 3 gyereke van) minden alkalommal megölel minket (lányok vagyunk 15 évesek). Nekem ez normális, barátaimnál már nem fér bele. Szóval az hogy mi oké és mi nem fér már bele függ a diákoktól és ugyanúgy a tanároktól is. Van olyan tanárom akivel ha arról van szó simán lelkiznék és ez normális míg van olyan tanárom akivel ez nem megy, mert nála már nem fér bele. Szerintem meg így nincs meg általánosan, hogy mi az ami oké és mi az ami már sok. Ha már túl sok akkor azt érzik a személyek, nem lehet pontosan meghatározni hogy hol ez a határ. A kor szerintem egyáltalán nem számít, csak ébernek kell lenni.

A facebookon való kommunikáció is teljesen egyén függő. Van olyan tanárom (sajnos már nem tanít), hogy amíg tanított is (ás most is csak már nem sulis ügyekben) sulis ügyben simán beszéltünk általában este 8 óra után de volt rá példa hogy 11 után is. Az oszimat simán felhívtam vasárnap délután 6kor. A mostani igazgatóm írt már rám facebookon. Persze első alkalommal kicsit furán néztem, hogy ez most mi de utána már teljesen normális volt. Szóval szerintem jó az ha facebookon beszélgetnek hisz többek között azért van ez kitalálva hogy az emberek könnyebben tudjanak kommunikálni. Persze ez attól is függ hogy miről beszélgetnek de alap járatban nincs gond vele szerintem.

A barátkozással az a baj, hogy a többi diák simán nyalósnak nevezheti az illetőt és a tanárra is ferde szemmel nézhetnek a kollégák és a szülők. De hogy baj lenne e a haverkodás azt nem lehet így kijelenteni.

A szabad időben találkozásról az a véleményem, hogy jobb ha már a tanár nem tanítja a diákot. Mármint az úgy szerintem fura és kellemetlen tud lenni, hogy szombaton elmennek moziba vagy beülnek valahova s hétfőn meg a tanár felelteti a diákot. Ha tényleg annyira jóban vannak és suli idő alatt is már barátinak mondható a kapcsolat akkor az ki fog tartani ballagás után is.

2017. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

#2: nyugi, a pasi nem 40-50-es xD

2017. jan. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!