Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet diák a tanár barátja?

Lehet diák a tanár barátja?

Figyelt kérdés
A tanárnő már nem tanít engem. Nagyon segítőkész tanár, jó fej, laza. Ő a példaképem, mert egy talpraesett ember. Megszeretném ismerni, de nem tudom, hogy ő hogyan reagálna erre. Úgy érzem, hogy ő tudna nekem segíteni, hogy lelkileg rendben legyek, vele megtudnám beszélni a dolgaimat. Keressem meg, vagy inkább hagyjam az egészet? Nem akarom, hogy neki ebből baja legyen. 16L

2017. jan. 5. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehettek barátok (ha meg már nem tanít, akkor meg pláne). :)

Nekem is van/volt hasonló.

2017. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Ez elég necces. Hacsak nem véletlenül egy társaságba jártok, pl hasonló buli helyre, vagy ha a szüleid az ő barátai, esetleg ha közvetlen szomszédod ő.


Neten azonban ismeretlennel belefér a beszélgetés bárki között, amennyiben nem tanít(ott) téged, de persze nem igazából korrekt szitu, ha szexuális színezetű volna az kiskorú és nagykorú között, bár 14 éves kortól elvileg az is belefér.


Persze aki még nem nagykorú, jobb, ha fokozottan óvatos bárkivel. Én felnőttként szoktam aggódó tiniknek is segítségnyújtásból válaszolni, vagy marhulni velük csak úgy, neten, egyik esetben sincs semmi rossz. Elvileg itt gyakorin is többségében a felnőtt tud segíteni az aggódó tiniknek, válaszokkal, szoktam is tehát.


De téged tanított az a nő, így baráti kapcsolat is necces annak ellenére, hogy egy neműek vagytok. Ellenben ha nagykorú leszel, akkor már bármi kialakulhat köztetek.


(Amennyiben azonban tanítana téged, mások részrehajlást feltételezhetnének az érdemjegyek vonatkozásában. De ezt csak zárójelben, mert esetedben nem erről van szó.)


Az utóbbi okból pl nem fogadtam egyik főiskolai tanárom amúgy jó szándékú közeledését, aki vezetett bizonyos klubokat, és szimpatikus voltam neki. Tehát nem akartam, hogy mások azt higgyék, mintha nyaliznék neki jó érdemjegyért, hogy mintha ezért fogadnám a közeledését.


Teljesen más szitu tehát, hogy mivel már lediplomáztam, simán bevállalnék vele baráti kapcsolatot, csakhogy távol lakik az én lakhelyemtől.

2017. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem necc, megoldható.

Vannak olyan tanárok, akikhez majdnem minden tanonca fel fel keresi közös beszélgetések, élmények megosztása stb. Én valahol bánom, hogy pár tanáromat nem kerestem fel... s már nem ott dolgoznak.


23-N

2017. jan. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Te nem a barátodnak akarod őt, hanem a pszichológusodnak. Nem ugyanaz a kettő. A barátság kölcsönös viszony, te viszont nem tennél semmit, csak az ő segítségét szeretnéd. Ezt lehet amúgy, ha tényleg jófej, biztosan szívesen segít neked.
2017. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én barátkozni szeretnék vele.
2017. jan. 6. 16:58
 6/6 anonim válasza:
100%
Kedves Kèrdező!Szerintem nyugottan oda mehetsz hozzá van hasonló tapasztalatom èn is ugyan igy èreztem akkor mint te. ;)
2017. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!