Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Együttértesz azzal, hogy 12...

Együttértesz azzal, hogy 12 éves kortól tényleg mindenkit magázni kellene?

Figyelt kérdés

Ebben a cikkben olvastam:

[link]


Ha nem értesz egyet, akkor szerinted hány év lenne a korhatár?



2021. márc. 8. 13:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
53 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Eltörölném a tegeződést-magázódást a magyar nyelvből, mert csak arra jó, hogy az alárendelt-fölérendelt viszonyt erőltesse. Jó lenne, ha kipusztulna már.
2021. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
1.es egyetértek
2021. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is már inkább el kéne felejteni!
2021. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Senkit nem krllene. Baromság
2021. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem és hülyeség az egész magázódás, én már megszoktam hogy az 50-60-éveseket is tegezem, mert az első munkahelyemen elvárták. Sok kellemetlen pillanattól megkímélt volna, ha nem lenne az egész magázódás. Nem csak ezzel lehet kifejezni tiszteletünket, ezzel szemben távolságot teremt 2 ember között.
2021. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem, dehogy, ahogy elkezdtem a középiskolát, olyan rosszul hangzott, amikor magáztak minket a tanárok, mindig olyan ridegnek érzem. Meg azt sem szeretem, amikor valakiről nem tudom eldönteni, hogy tegezzem, vagy magázzam.
2021. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Az illemszabályok egy jelentős része egyszerűen értelmetlen baromság egy régen eltűnt világból, nincs erre jobb kifejezés. Nem ettől fog valaki méltóságteljesen és tisztelettudóan viselkedni. Van átfedés az előbbi dolgok és az etikett között, de nem egy a kettő.
2021. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is eltörölném. Úgy tapasztaltam, hogy csak felesleges sértődéseket okoz mert valaki a magázást várná el, valaki meg a tegezést. Én meg ennyi helyre nem tudok figyelni.
2021. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Van értelme a magázásnak, pl. idősebb embereknél, nagy korkülönbségénél, magasabb rangú embereknél. De fiatalok között ennek nincs értelme.
2021. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A magázódásnak nem látom nagy értelmét én sem. Tisztelet kifejezésére alkalmas, ha nem elvárás miatt, hanem magától jön.

Ugyanakkor ki nem állhatom, ha nem megfelelően kezelnek egy embert. Például miért kell gyereknek kezelni egy tizenévest, aki "felnőttes dolgot" intéz, teszem azt, bevásárol, vagy akár hivatalba elmegy valami miatt (mielőtt megkérdezné valaki, egy tizenéves miért megy hivatalba, középiskolás korú gyerek már intézhet olyanokat mint jogosítvány, személyi igazolvány...). Felháborít, ha nem vesznek komolyan egy kérést, csak mert valaki fiatal. Ennek korrigálására (meg mert tetszett a stílus), másodéves szakközépiskolásként én ing-nyakkendőben jártam, gyakran zakóval megtoldva, végzősként aktatáskám is volt. Na akkor kezdődött az a velem beszélő embereknél, hogy hogyan szólítson meg, és onnan a boltban nem tegeztek, meg nem gyerek voltam, hanem kinéztem 5 évvel többnek, és magáztak és kiszolgáltak. Most munkám miatt nem járok így, nem akarok én majomkodni, meg mostmár vagyok olyan korban, hogy nem néznek gyereknek, meg annyira nem is érdekel, de akkor sokat számított.

Ugyanakkor valóban problémát okoz nekem is, hogy a visszajáró vásárlókat (építkezési anyagokat árulunk, ugyanazok a szerelők napi szinten járnak hozzánk) hogy szólítsam meg, tegezhetem-e őket, 50 és afeletti korúakat nekem furcsa tegezni. Volt akik mondták, hogy tegezzem őket nyugodtan, volt akiknél megfigyeltem, hogy a kollégák úgy szólítják, akkor én is. Egy volt, aki idősebb volt, és nem mondta az elején, mikor odakerültem és a többi szólt, nemrég mondta, hogy "figyelj, nyugodtan tegezz", bemutatkozott becenevén, szólítsam úgy nyugodtan.

Szóval ha megtartanák a kellő tiszteletet a kommunikációban, a megszólítási formán kívül, nekem nem lenne ellenemre. Ennek ellenére, amíg a köznyelvben használatos, szívesen használom különböző formáit, és szerintem színesíti is a nyelvet.

23/F

2021. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!