Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan vegyem rá a szerelmemet...

Hogyan vegyem rá a szerelmemet, hogy ne menjen ki 1 évre szálló munkára Németországba? Valami ötlet? Hogyan lehetne elrettenteni? Vagy mit csináljak hogy meggondolja magát és itthon maradjon?

Figyelt kérdés

Én nem mehetek ki vele ő kivinne,mondta,hogy menjek vele, de szüleim nem engednek el.

Csak nyáron jönne haza a barátom, ott augusztusban adják a szabikat ki, és nemrég jöttünk össze és nagyon szeretjük egymást csak ő meg akar németbe gazdagodni azt mondta.

Azt mondta csoportvezető lenne németbe, és neki dolgoznának.



2023. febr. 1. 14:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Hhhhány évesek vagytok?

Csak mert ha felnőttek, akkor mi az, hogy a szüleid nem engednek el?:D


Azzal nem értek egyet, hogy friss kapcsolat jaj jaj. Sokan nem a standard "összejövünk, várunk éveket, eljegyezzük egymást, várunk még, összeházasodunk, na, mostmár biztos együtt maradunk" sémt követik. Van egy pár aki fél év ismerettség után felmondta minden itthoni dolgát, vett egy lakóautót és 2 éve járják a világot.


Ha szakítotok, legrosszabb esetben hazajössz, nincs ebben semmi.


Elrettenteni viszont teljesen rossz ötlet. Te azért nem akarod engedni, mert.... te nem akarod, hogy menjen, de igazából ennyi. És ha szüleid elengednek, mennél? Mert ha gen, és elmúltál 18, javaslom menj. Nem gyerek vagy már, hogy anyutól kérj engedélyt, hogy este 7ig maradhass a kis barátaidnál:D

2023. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Ha szüleim engednének mennék, de nem tartanak elég felnőttnek ahhoz hogy menjek, pedig 18 éves vagyok.
2023. febr. 1. 14:28
 13/30 anonim ***** válasza:
27%

#8, külföldön élek és nem vagyok fideszes egyáltalán, de ahogy látom, te viszont egy gyűlölködő tudatlan vagy.


Oké, hogy külföldön többet lehet keresni, de az élet is sokkal drágább, és ha hozni akarod a Magyarországi igényeidet, akkor nem sok marad a hónap végén.


De ha neked az az örömöd az életben, hogy van egy plazma tévéd, hogy liberális óvodában nőnek fel a gyermekeid, ahol azt tanítják nekik rajzokkal, hogy választhat, hogy mit akar a cici és plömpi helyére, akkor gyere. És ne köss belém, mert én külföldön élek és nem a fotelról szövegelek, mint te.


És nem azt mondom, hogy Magyarország jobb, de nagyot fogsz csalódni, ha azt hiszed, hogy külföldön minden jobb. Lehet, hogy picivel több pénzed marad hónap végén, de olyan problémáid lesznek, amiket most el sem tudsz képzelni.

2023. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Meg a másik, hogy a szüleim szerint az utolsó évemet be kell fejeznem a suliba.. sajnos..
2023. febr. 1. 14:29
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
#12, szerintem inkább egyetemre menj, vagy szakmát menj tanulni és ne kelet-európai szolgának menj el. Menj külföldre, oké, de szolgának. Akkor tanulni menj ki legalább.
2023. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
#14, sajnos? Most komolyan beszélsz? Tényleg egy érettségi nélkül suttyó akarsz lenni 2023-ban? Ez most egy troll kérdés akkor? :D
2023. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Hát a sulit azt tényleg fejezd be. Ha 18 vagy, akkor ez gondolom érettségit jelent. Anélkül meg vag ylőve, úgyhogy azt tényleg előbb csináld meg és csak utána menj ide-oda.


És tudom, hogy nehéz a távkapcsolat, de... de ha valójában te is mennél, miért nem akarod, hogy menjen? Nem bírsz ki egy pár hónapot nélküle? Leérettségizel aztán mész utána oszt annyi.


13as, kár itt érvelgetni mellette vagy ellene. A kérdező leírta, a pasiját munka várja odakint, ez pedig egy jó dolog. Nincs azzal semmi baj, ha az ember kicsit próbára teszi magát. Ha bejön bejön, ha nem, nem. Legalább lát a világból egy másik szeletet is, ez iszonyatosan sokat tud építeni az emberen.

2023. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#17, teljesen egyetértek veled. Próbálja ki magát, csak ne gondolja, hogy kolbászból van a kerítés.


Elnézést, csak irritálnak az ilyenek:

"Azt mondta csoportvezető lenne németbe, és neki dolgoznának."


Ilyen nincs. Ott kezdődik, hogy "németbe" nem létezik, csak "Németországban", és ott folytatódik, hogy ez egy alaptalan teenager álmodozás, hogy "neki dolgoznának" majd.


De teljesen igazad van, hogy lásson világot, fedezzen fel dolgokat, hogy kitáguljon a kis agya. De nem kellene az érettségiről lemondani ezért, egy idegen srác miatt, akivel csak a kezdeti szerelem alakult ki, mert ez abszurd

2023. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

18, én csak abból indulok ki amit tudunk, azaz amit a Kérdező leírt. Merem feltételezni, hogy "csoportvezető lenne" rész arra utal, hogy már van egy állásajánlata egy ottani helyre. Létezik ilyen, nincs ezzel semmi gond. Az, hogy "neki dolgoznának" ez így elég... furán hangzik. Hát csoportvezető, jjjjaaaa, lesznek beosztottjai, tény, hogy ettől nem kell elszállni:D


A "németbe" dolog meg ja, rohadt idegesítő, olyan 90es évek hangzása van, dehát na.:D

Budapesten élek, itt teljesen normális, ha valaki akár ideiglenesen, akár tartósan kimegy külföldre dolgozni így vagy úgy. De tökre értem, hogy elszigeteltebb helyeken ez még mindig olyan varázzsal ér fel, mintha a szocializmusból törnél ki a naaaaaaaaagy Nyugatra:D De azt is lássuk be, hogy ha képes bánni a pénzzel, akkor igenis jó lehetőség lehet. Mert ugyan én idehaza megkeresek annyit, mint ő fog mosogatással odakint, de ott ahonnan jön, neki erre esélye sem lenne.

2023. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Hát a középiskolát tényleg ne hagyd félbe egy friss szerelem kedvéért.

Amúgy az ilyen szerelmek 1-2 év alatt akkor is el szoktak múlni, ha egy városban élnek az illetők.

A párod elég felelőtlen, ha arra akar rávenni, hogy most hagyd félbe a középiskolát. Nem csodálom, hogy a szüleid ezt ellenzik.

Tudod, egy normális ember a következőket tenné:

a) ha ki akar menni külföldre, akkor nem kezdene itt bele egy kapcsolatba;

b) ha belekezd, akkor hajlandó áttervezni az életét és mégis itthon maradni;

c) ha egy szintén dolgozó partnerrel jön össze, akkor pedig kivárja, hogy komoly lesz-e a kapcsolat, és akkor veti fel, hogy együtt kimenjenek.

2023. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!