Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért néznek ferde szemmel...

Miért néznek ferde szemmel azokra, akik mindig feketében járnak és extrémen öltözködnek?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért bántják ezeket az embereket, amikor manapság a legtöbbekknek van valami extrém a külsejében (piercing, tetoválás, színes haj, ruházkodás). Illetve ezek az emberek jobban ki vannak utálva, mint a tizenéves csajok, akiken nincs már olyan dolog, ami igazi lenne és már legalább 20 különböző, nála idősebb férfival bújt már ágyba. Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2023. júl. 7. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elvontnak tartják, és, hogy valami nem igazán stimmel agyilag.


De, ami engem illet kissé zárkózottságra utal.



A filmekben pl. a főszereplők olykor színesek kis szerencsétlennek tűnnek, majd mikor full feketében vannak és kisminkelve úúú nagyon kemények :)

2023. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
mert nyár van és a fekete beszívja a meleget
2023. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
kérdező, ha ez zavar ne menj kínába mert ott mindenkire ferde szemmel néznek
2023. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, aki extrém módon öltözik, az nem azért teszi, hogy megnézzék? Aki bele akar olvadni a tömegbe, az igyekszik kerülni a feltűnést. Aki ki akar tűnni, az tegye, lelke rajta, de a "kitűnés" egyben azt is jelenti, hogy mások észre fogják venni.

Ez azért nem egy atomfizika.

2023. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó volt 3as :D


Amúgy kérdező: aki nem átlagos azt megnézik az emberek, mert kitűnik. Ennyi van mögötte.

2023. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es egyáltalán nem. Gondolom hallottál már az önkifejezés szóról.
2023. júl. 7. 19:02
 7/17 Metionin ***** válasza:
79%

A fekete az max az időseknek triggerpont, legalábbis konkrétan a fekete szín miatt csak ők hüledeztek rajtam mindig. Mostanság divatszín. Akik meg bármilyen számukra extrém dolgon húzzák a szájukat, az általában azért van, mert ők nem mernék bevállalni vagy nincs hozzá megfelelő alakjuk. Akinek csak simán nem tetszik valami, az nem szokott nagy feneket keríteni neki, csak továbbmegy.

4. Sokszor az extrémebb külső célja nem a figyelemfelkeltés, az inkább csak mellékhatás. Legalábbis felnőtteknél, akik már túlléptek ezen a polgárpukkasztó korszakon, ha egyáltalán volt nekik olyan (nekem sose volt, csak mellékesen veszem észre, hogy egyesek megbotránkoznak rajtam). A fő cél a saját magunknak való tetszés, ha valaki meg megbámul, hát egészségére.

2023. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha az önkifejezésed az, hogy valami extremitással kitűnj a tömegből, akkor miért meglepő, hogy kitűnsz a tömegből?
2023. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem egyértelmű egyeseknek, hogy mit jelent az önkifejezés és a kitűnés közötti különbség.

Az önkifejezés az a saját magam által képviselt stílus kimutatása a külvilág felé.

A kitűnés vagy arra vágyakozás azt jelenti, hogy nem kap valaki elég figyelmet és ezért elkezd úgy öltözködni, hogy mások figyelmét felhívja magára, vagy különleges akar lenni.

Baromira nem ugyanaz a kettő, ezzel remélem lezárhatjuk a kitűnés témáját.

2023. júl. 7. 19:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem értem, ha saját magadat szívesen fejezed ki a külvilág felé, akkor miért sértődsz meg, ha a külvilág ezt észreveszi? Nem pont ez lenne a cél?
2023. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!