Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért néznek ferde szemmel...

Miért néznek ferde szemmel azokra, akik mindig feketében járnak és extrémen öltözködnek?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért bántják ezeket az embereket, amikor manapság a legtöbbekknek van valami extrém a külsejében (piercing, tetoválás, színes haj, ruházkodás). Illetve ezek az emberek jobban ki vannak utálva, mint a tizenéves csajok, akiken nincs már olyan dolog, ami igazi lenne és már legalább 20 különböző, nála idősebb férfival bújt már ágyba. Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2023. júl. 7. 18:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hát látszik, hogy még mindig nem világos...

Az észrevétel és az undorral nézni valakire közötti különbség megint nem egyértelmű számodra.

2023. júl. 7. 19:36
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"ezzel remélem lezárhatjuk a kitűnés témáját."

Nem, mert te hibásan úgy teszel, mintha csak az tűnne ki, aki direkt ki akar tűnni. De ha van XY, aki direkt feltűnősködésből lilára festi és felzselézi a haját, te pedig azért teszed ugyanezt, mert te ezzel akarod kifejezni önmagad a világnak, abban a világ számára nincs különbség. Hisz egy random járókelőnek honnan kéne tudnia hogy miért nézel ki így? Ő csak azt látja, hogy szándékosan úgy öltözködsz, úgy állítod be a hajad, úgy sminkelsz, hogy kitűnj a tömegből. Hogy ezzel mi a célod, az nincs a homlokodra írva.

2023. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Attól még nem kéne mindenkire undorral nézni aki így öltözködik, mert nincs ahhoz semmi joga, hogy egyből a legrosszabbat feltételezze egy random emberről, aki neki nem tetszik.
2023. júl. 7. 19:42
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Magyarorszagon kire nem neznek ferde szemmel a zemberek? Mar a XX. szazad vegere Europaban ez nem volt gond.
2023. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Joga pont van, elvégre semmilyen törvény nem tiltja hogy bárkiről bármit is képzelj.

Másrészt szerintem paranoiás lehetsz, ha automatikusan undort, meg a legrosszabb feltételezését képzelsz bárki mögé, csak mert megbámul.

2023. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

"mert nincs ahhoz semmi joga, hogy egyből a legrosszabbat feltételezze egy random emberről, aki neki nem tetszik."

Már hogyne joga? Mi vagy te, gondolatrendőrség? Mindenki azt feltételez rólad, amit akar. Beszólni már valóban nem szép, tettlen bántalmazni pedig tényleg nincs joga. De rád nézni? Meg bármit GONDOLNI? Hol vagyunk, hogy a gondolatokat is be akarod szabályozni?

Ha ennyire parázol attól, hogy ki hogy néz, meg mit gondol, akkor kezeltesd magad.

2023. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem tűnt fel ez, én úgy látom a többség ősszel, télen feketében, szürkében, sötét színekben jár, fiatalok pláne. Nyáron is sokan hordanak feketét, mert az mindig jó választás, csinosít, jobbnak látszik benne az ember alakja. Én is imádom a feketét, a ruhatàram nagyrésze fekete, néhány színes dolgot leszámítva.
2023. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!