Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ebben az országban miért van...

Ebben az országban miért van ennyi ingerült, már-már idegbeteg ember?

Figyelt kérdés
Sokan ingerültek, idegbeteg hangnemben kommunikálnak a másikkal. Miért van ez?

2023. aug. 5. 12:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
Talán felidegesíted őket.
2023. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
Frusztráltak az emberek, talán a politikai helyzet és a nehezebb megélhetés miatt. Meg aztán valaki született idegbeteg azon sem kell csodálkozni, én is ismerek olyat.
2023. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert ebben az országban a többség számára nincs jövőkép, kilátások, előrébb jutási lehetőség. Ha pedig az illető tudatába kerül annak, hogy feleslegesen gürcöl egy életen át, mindössze a fennmaradásért, mint az állatok, az elég frusztrálóan hat egy normális emberre.
2023. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
29%

Mert borzasztóan fura az időjárás és a frntok egyik melékhatása az ingerültség.

Azért nézzétek meg most is, tegnap meg lehetett sülni, aztán egész éjjel úgy zuhogott hogy az elkéőesztő volt, most hűvs van, holnapra, holnaputánra 19 fokot ír de pl csütörtökö 27-et.

Májusban is volt hogy egyik vasárnap rövidgatyában, ujjatlan pólóban mentem a Margit-szigetre, azutáni szombaton hosszúgatyában, kabátban, farmerdzsekiben.

Hirtelen és durva változások vannak az időjárásban, ami miatt n is észreveszem magamon, hogy amellett, hogy folyton fáradt vagyok vagy fejfájós, néha tiszta idegbeteg vagyok és nem értem miért vagy levert, lehangolt, sírni akarok és nem tudom miért.

Hát nem csoda, hogy mindenki ideg-beteg.

2023. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon összetettek lehetnek az okok. Részben benne van a jelenségben az előző 4-5 generációtól átvett viselkedési mintázatok összessége (a 20. század történései azért komoly nyomot hagytak), az egyéni vágyak és lehetőségek közötti eltérések okozta frusztráció, a "neveletlenség" (az iskolában megtanítják, hogy hol bányásznak bauxitot, de az indulatkezelést sem ott, sem otthon nem tanítja senki).

Aztán ott van, hogy a jelenlegi kor az individualizmust erősíti, a másik ember szempontjai így elsikkadnak. Valamint ez a korszak gyorsulva változik, nincs idő alkalmazkodni, és ez is feszültséget szül. Még élnek abból a nemzedékből, amelynek a tagjai közül sokan olyan vályogházban születtek, ahol nem volt bent elektromosság, csatorna, folyóvíz, fürdőszoba, hűtőszekrény. És mi is csak használjuk a világ dolgait, de nem értjük a működésüket. Nincs ember, aki egyszerre tudja, hogyan kell búzát termeszteni, mitől működik az okostelefon és hogyan hat a fájdalomcsillapító. Az ilyen életmód bizonytalanná teszi az embert, ami további feszültséggel jár.

2023. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%
Mert a lakosság egy része napról napra él, nem látja a kitörési lehetőséget, csak azt hogy minden egyre rosszabb. Ettől nem lesznek boldogok és mosolygósak az emberek, főleg annak tudatában, hogy mások sokkal több mindent engedhetnek meg maguknak. Az internet, okostelefon és a közösségi oldalak elterjedésével a különbségek még szembetűnőbbek. A csóró, falusi Mari néni látja Facebookon, hogy mit csinálnak a jólétben elő fővárosi emberek. Ez nyilván frusztralja és így tovább.
2023. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%
Azért olyan "borzasztóan fura az időjárás", mert felforraljuk a bolygót. Azért olyan ideges a nagy többség, mert folyamatosan ingerelve vannak a média, a politikusok,egymás kényszeres kenterbeverése által. Mindenhonnan az folyik, hogy mindig mindenből több, szebb, jobb kell, de azon nem gondolkodnak el, hogy ez valóban így van-e, nekik szükségük van-e ezekre a dolgokra. Meg a legtöbben nem azt csinálják, amit valóban szeretnének. Ettől frusztráltak.
2023. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden fővárosi él jólétben...
2023. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
#8 persze, tudom, csak szemléltetni próbáltam.
2023. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
79%
Privátíró, mi köze van a nememnek az időjáráshoz? Ez hogy jött?
2023. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!