Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ebben az országban miért van...

Ebben az országban miért van ennyi ingerült, már-már idegbeteg ember?

Figyelt kérdés
Sokan ingerültek, idegbeteg hangnemben kommunikálnak a másikkal. Miért van ez?

2023. aug. 5. 12:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
48%

#20

Ember, a Lidl-ös tömeg már évek óta tendecia, jó reggelt. De itt panaszkodnak, hogy nagy a szegénység.. hát, évek óta nagy a tömeg a Lidl-ben egész hónapban, akkor k..rvára nincs szegénység.

2023. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%
#21 Azért ott még nem tartunk, hogy tömegesen haljanak éhen az emberek, mert nincs pénzük kajára. A Lidl az egyik legjobb árakkal dolgozó multi, nem csoda, hogy tele van. A vásárló közönségen már meglátszik, hogy nem olyan nagy a jólét, ha az öltözködést, frizurát, cipőt nézed. A szegénység nem csak az éhenhalást jelenti, hanem sokszor az olcsó és silány minőségű, ultrafeldolgozott termékek fogyasztását. Egy csomó ember ilyeneket vásárol a Lidlben is.
2023. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
91%
21. Enni kell. Valahol meg kell venni a kaját.
2023. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

#22

"#21 Azért ott még nem tartunk, hogy tömegesen haljanak éhen az emberek,"


De az emberek majd éhen akarnak halni, mikor 1, hangsúlyozom EGY napig be van zárva az összes bolt, mert ünnep van. Előtte tényleg Éhezők viadala van a boltokban, pedig csak egy napig vannak zárva.


"A vásárló közönségen már meglátszik, hogy nem olyan nagy a jólét, ha az öltözködést, frizurát, cipőt nézed."

Furcsa mód rengeteg nőnek valahogy mégis csak van pénze fodrászra, műkörmösre, pilásra havi szinten. Pedig ezek luxus dolog, és azt nem hiszem, hogy mindenki otthon csinálná meg saját magának.


" A szegénység nem csak az éhenhalást jelenti, hanem sokszor az olcsó és silány minőségű, ultrafeldolgozott termékek fogyasztását."

Nem, én ezt nem szegénységnek nevezem, hanem egészségtelen életmódnak, tudatos saját szembeköpésnek. Mert megveszi saját magának a cigit és a piát is, de mellette a szar kaját is. Ahelyett, hogy lemondana a függőségéről tehát a piáról és a cigiről, vehetne helyette minőségi ételt.

Párom és én nem cigizünk, nem iszunk alkoholt, így rengeteg pénzt tudunk így megspórolni, amit minőségibb ételre lehet költeni. De hát, kinek mi a fontos. Nekünk a saját egészségünk, másnak meg a pia és a cigi.

Ahol meg van gyerek, ott meg nyilván minél jobb, ha egyik szülő se él káros szenvedélyt, mert így több pénz marad minőségibb ételre, meg gyümölcsre a gyereknek.

2023. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
91%

#23

Egy városban más boltok is léteznek. :) De hát persze, a Lidl mindent visz akkor. A teli kosarakon látom is.

2023. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
45%

Írhattam volna Aldit, Penny-t is.

És amit írtam ugye, színházban is tömeg, ahogy körbenézek, nincsenek üres helyek.

Múltkor gondoltunk egyet, hogy a férjem szülinapján elmegyünk a kedvenc éttermünkbe, még jó, hogy telefonon foglaltam asztalt, konkrétan nem lett volna hely. De bármit írhatnék, mindenhol nyüzsgés van. Ezért írtam, hogy a szegénység nem itt kezdődik, sok idiótának nyilván nem tetszett, mert le is lettem pontozva, nyugodtan lehet ezt is.

2023. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
94%

Figyi #26, hány magyar családot látsz hetente étterembe járni? Mondjuk 2 szülő - 2 gyerek felállásban? Hány magyar család teheti meg azt, hogy gondolnak egyet, és péntek este elmennek a gyerekekkel VR-ozni, aztán kajalnak valahol a belvárosban? Hány magyar család teheti meg azt, hogy évente 1,2 millióért nyaral a gyerekekkel külföldön?


Mert értem én, hogy szerinted itt mindenki marha gazdag lenne, csak elcigizi vagy elpiálja, de amíg a felsoroltak nyugaton nem okoznak gondot, addig itthon ezt egyre szűkebb réteg engedheti meg magának. És hadd ne legyen már luxus meg vágyálom a nyaralás, vagy az, hogy hetente eszel valahol a családdal, vagy hogy hétvégente programoztok. Sok éttermet kipróbáltunk már Bp-en, a vendégek nagy része külföldi, főleg a Belgrád rakparton vagy a Deák környékén, Gozsduban.

2023. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%
26. De nem erted hogy az emberek többsege SzEP kartyával fizet az étteremben? Sőt a moziban es szinhazban is elfogadják.
2023. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#27


Nem én írtam a 26-ost, viszont a piás, cigis kommenteken én írtam.

Nem tudom, hogy te hány éves vagy, én most leszek 33, és nem tudom, hogy mikor volt jobb élet a 90-től 2010-ig, vagy most.

Én gyerekkoromban minden nyáron voltam a szüleimmel nyaralni. Gazdagok nem voltunk, apukám a mai napig is cigizik, meg sört is iszik 1-2 dobozzal per nap, mégis volt legalább 10 napra pénz, hogy elmentünk nyaralni itthon, egyszer Horvátországba is. Sőt, anyukám a 2000-es évek közepétől daganatos is volt, és még ígyis mentünk nyaralni egy hétre. Igaz, egy egyszerű 1992-es Ladánk volt csak.


Szerintem akkor nem volt ennyire jó élet, mint most, sokkal kevesebb igényei voltak az embereknek is, mégis vidámabbak voltak, mint most. Most mindenki idegbeteg, a függőségeibe menekül, ahelyett, hogy megtanulná a helyes stresszkezelést és nem minden szarra elszórná a pénzét, ja és az igényei nem az egekben lennének.


A jelenlegi helyzetből kell kihozni a legjobbat.

2023. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg mknden jobban megy mint 15 eve. De en már mashonnan kozelitem meg a dolgokat. Mi akkor olyan szegenyek voltunk semmire se volt penzunk, nyaralas szóba se jöhetett. Elmentem kulfoldre dolgozni és megláttam hogy hogyan is lehetne normálisabban élni, nem küszködve. Most 15 évvel késôbb igaz hogy sokkal jobb itthon mint volt, wlindult egg fejlődés, de még mindig távol vagyunk az élhető kategoriától. Most a háború rátett egy lapáttal. Senki se mondja hogy normális hogy az emberek negyede, aki 150-200 netto kozott keres 1 orai berbol tud megvenni 1 kilo lencsét, vagy egy sampont. Alapveto elelmiszerek k drágák a fizeteshez kepest itthon. Es ne mondjatoknhogy "csak" eladó ezért megerdemli. Nem. A minimálbert kellene olyanra emeni hogy ilyen ne fordulhasson elő.

A masik meg az hogy a szinházban pl amit egy előző hozzaszóló írt, nincs fűtés télen. Tenyleg jó program ott fagyoskodni.

2023. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!