Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mosolyognak rajtam mindig?

Miért mosolyognak rajtam mindig?

Figyelt kérdés
Folyamat azt veszem észre, hogy az emberek mosolyognak ahogy beszélek, sokszor akkor is, ha komoly témákat boncolgatok éppen. Nem vagyok egy buta ember, mármint ezt most úgy értem, nem szoktam hülyeségeket beszélni vagy ilyesmi. Habár lássuk be csak a mai világban számítok okosnak, mert annyi idióta él köztünk. Na mindegy. Szóval miért lehet, hogy valakin mindig mosolyognak, de kb mintha majdnem nevetnének. Világos számomra természetesen, hogy konkrétan rólam megmondani ezt nektek lehetetlen, hiszen nem ismertek engem, de akkor mondjuk általában kérdezném, hogy mi állhat e mögött a jelenség mögött szerintetek.

2023. okt. 11. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez a "folyamat" ez-az történik, ez honnan jött?


Helyesen: folyamatosan.


De egyre többször látom így leírva, igaz, főleg itt a gyakorin.

2023. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

NEM folyamat, hanem folyamatosan!

Másrészt a mosolygás normál esetben csak annyit jelent, hogy valamennyire szimpatikusnak találnak, nem többet vagy kevesebbet.

Ezt eddig csak Magyarországon tapasztaltam, hogy ezt bárki is kinevetésnek tartja, mindenhol másholt teljesen normális emberi reakció.

2023. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, rosszabb lenne, ha sírnának rajtad.
2023. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy beszélsz, ahogy ezt a kérdést is feltetted (mindent körbemagyarázol, árnyalsz, indokolsz, töltelék kifjezéseket használsz), akkor az okoskodónak, akár beképzeltnek is tűnik, vagy épp zavarban vannak, hogy egyáltalán követni tudjanak, vagy várják, hogy eljuss a lényegig.


Próbálj meg kevesebb szóval többet mondani. Írjál gyakorlásnak haiku-kat! Az nagyban fegyelmezi a nyelvet és a gondolkodást!

2023. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Folyamatosan, tudom, de nekem tetszik így, hogy folyamat, valamint a hazudgál is, ami szintén tudom, nem az irodalmi nyelv része, még itt is aláhúzta pirossal.

Nem veszem kinevetésnek, meg nem sértődöm meg, kedvelem ezeket az embereket, sőt párat szeretek is közülük. Csak olyan, mintha nem vennének komolyan, pedig jó és érdekes dolgokat mondok többnyire, vagyis olyanokat, amik másnak nem jutnak eszébe. De mondom, a komoly dolgok esetén is szoktam ezt tapasztalni, nem mondom, hogy minden esetben, de sűrűn.

Érdekes, hogy a haikukat mondod, mert írtam haikukat egy időben, persze csak magamnak, nem mutattam meg senkinek.

Tény, hogy mindenről van véleményem és nem rejtem véka alá, azt hiszem azért beszélek sokat, mert szeretem ha pontosan meg vannak határozva a dolgok, legalábbis én magam sokat kérdezek, hogy pontosan értsem a feladatot pl.

2023. okt. 11. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Az emberek sokszor nem tudnak mit kezdeni azzal, ha új nézőpontokat találnak. Vagy nem mindig akarnak a small talk keretein túl folytatni valamilyen beszélgetést. Közhelyeket mondanak, közhelyeket várnak, tök jó, nem kell gondolkozni, talán nem is menne nekik, vagy nem olyan gyorsan, hogy az kövesse az élőbeszéd tempóját. Akkor meg hülyének érzik magukat.


De hogy megőrizzék "felsőbbrendűségük" érzését, ezért kinevetnek. Jól van, hülyegyerek, már megint ilyen furákat mondasz, mondd, iszol te rendesen, höhö...


Az embereket általában nem érdekled annyira, mint te magadat.

2023. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Folyamatosan.

És azért, mert ezt is tőlünk kérdezed. Nincs önbizalmad, frusztráció viselésed, hogy rákérdezz. Tőlük. És ezt látják.

Dolgozz rajta!

2023. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elegendő önbizalmam van most már, és hitelesen képviselem magam a világban, ezzel nincs gondom.

Amiképpen fentebb írtam, tudom, hogy folyamatosan a helyes szó, de én szeretem így mondani, és a hazudgált is használom, ami szintén sokaknak szúrja a szemét.

Nem zavar, hogy mosolyognak rajtam, nem is feltétlen akarok változtatni ezen, pusztán az okát nem értem, emiatt kérdeztem meg.

2023. okt. 11. 15:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Igaziból tőlük is megkérdezhetném, de most unatkozom, ezért kérdeztem meg itt, valahogy eszembe se jutott megkérdezni tőlük. Elképzelhető, hogy meg fogom tenni.
2023. okt. 11. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó. Hidd el, az ő válaszukkal leszel a leginkább előrébb.
2023. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!