Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem érzem magaménak a saját...

Nem érzem magaménak a saját generációmat, miért van ez?

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémám az, hogy elmondani nem tudom, mennyire nem szeretem a generációmat. Nem bírom nézni, ahogyan a suliban olyanokkal vagyok körülvéve, akik egész álló nap nyomják a telefont, s már anélkül nem tudnak egy normális, értelmes beszélgetést kezdeményezni. A baráti körömben is mindenki ilyen, amikor nincs a telefon a kezükben, nagyon jól eltudunk beszélgetni, de az meg ritka, csak úgy tudnak legtöbbször beszélni, ha a kezükben van a telefon és görgetik a tiktokot meg az instagramot.

Én nem tudok ezzel azonosulni, számomra végtelenül unalmas és csak az időmet rabolja. Jobban szeretek olvasni, vagy órákon át zenét hallgatni, nem pedig a telefonom lógni.

Olyan rossz látni, ahogyan körbenézek az osztályban, a barátaim között, vagy csak egy közlekedési eszközön, és mindenki a közösségi médián pazarolja el az értékes idejét, és ez zavar.

Nem akarom magamat "különlegesnek", vagy sajnáltató típusnak beállítani, de semmivel nem tudok azonosulni, amivel ők. Inkább éltem volna a 80-as években, ahol jó zene ment, nem volt internet és mindenki a barátjaival/haverjaival lazult. Egy elveszett rockernek mondanám magam, mostanában többször megkérdőjeleztem, hogy miért ebbe a generációba születtem bele, de hát nyilván nem kapok rá választ.

Ha esetleg valaki ugyanígy érez, írjon ide, vagy akár privátban, mert szeretnék hozzám hasonló emberekkel beszélni, akikkel azonosulni tudok


17/L



nov. 21. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon általános amit mondok most, de ne foglalkozz ezzel, csak fogadd el, hogy így van. Ne címkézd fel, ne állítsd be jónak vagy rossznak, csak fogagg és engedd el ifjú leányzó. :) Meg fogod találni idővel azt a társaságot, aki hasonlóan gondolkozik mint te, a többiek meg csináljanak azt amit akarnak. Nekik nincs rád hatásuk, te egy külön egyéniség vagy, téged ez semmiben sem befolyásol. Ellene tenni nem tudsz, csak fogadd el. 32F
nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Demokrácia van, mindenki azt érez magáénak amit akar.
nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem vagy olyan kretén.
nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos én pont a háromszorosa vagyok korban a tiednek és pasi is vagyok, de kérlek, ne vedd vénkecskés tolakodásnak a kommentemet!

Magam is így voltam fiatalon, pedig én az a generáció vagyok, aki eddig többet élt net nélkül, mint vele, de pl fiatal koromban is volt sok olyan marhaság, amiben nem tudtam azonosulni a korosztályommal. Aztán telt-múlt az idő és ma megint ez a helyzet. A korombeli emberek el vannak foglalva a családjukkal, sokaknak már unoka is van, én meg úgy 26-30 körülinek érzem magam és sokkal jobban szót értek azzal a korosztállyal, mint a magamével.

Az ennyire kóros telefonbuzériát én sem értem. Nekem is van iPhone-om, azon minned, még tiktok és insta is és aktívan használom őket. Amikor egyedül vagyok. Ha társaságban vagyok, akkor nem érdekel, max a munkámból kifolyólag olyankor is ránézek a mailekre, messengerre.

Szóval ne sajnáld, hogy ilyen vagy, szerintem jó különcnek lenni.

Üdvözöl egy tiszteletbeli boomer. (Azért tiszteletbeli, mert a korom miatt az lehetnék, de amúgy qrvára nem vagyok olyan) :)

nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A te korodban sokan éreznek így. Ez szerintem azért van, mert mindenki másképp érik, más családból jön, más elvárásokkal, más nevelési módszerrel, és ebben a korban jönnek ki legélesebben ezek a különbségek, amikor már önállóan dönt az ember a jövőjéről, továbbtanul, dolgozik, stb. Idővel egyébként jó esetben megtalálod azt a közeget, ahol legjobban önmagad lehetsz, és ott meg az lesz, hogy bármilyen korosztályba tartozó emberrel ki fogsz jönni. :-)
nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem lett volna internet, hová írod ki a kérdésedet?
nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
telefonról:)
nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

"Olyan rossz látni, ahogyan körbenézek az osztályban, a barátaim között, vagy csak egy közlekedési eszközön, és mindenki a közösségi médián pazarolja el az értékes idejét, és ez zavar."


Képzelem, ahogy lefitymáló dolgokat gondolsz rólam, miközben a metró vagy első ajtós busz felé haladva épp a BudapestGO alkalmazást nyitom meg, hogy bemutassam a bérletemet az ellenőrnek, vagy járművön ülve előkapom a telefont szintén ebből a célból, mert látom, hogy ellenőrök szálltak fel. :-) De lehet, hogy épp azt egyeztetem messengeren apámmal, hogy mikor megyek hozzájuk. Vagy lehet, hogy éppen egy kötésmintát vagy horgolásmintát tanulok videón keresztül. Esetleg vásárlást intézek, vagy kifizetem a számláimat, vagy útvonalat keresek. Sőt, olyan is van, hogy éppen dolgozom a telefonomon, mert az a munkaeszközöm is. Ezt mind lehet okostelefonon, és fel sem soroltam mindent, ez csak a töredéke.

Annyira jó, hogy vannak ezek a kütyük, és van miért felszínesen megítélni másokat. Neked ez miért jó?

nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Majd kinövöd...

25-30 éves kor fölött nemigen hallod az emberektől ezt a "rossz korba születtem :(" panaszt, tini korban viszont sokan érzik így.

Én 29 éves vagyok, és amikor annyi idős voltam mint te, én is úgy éreztem hogy hú de más vagyok, mint a többiek. Több mint egy évtized után viszont nosztalgiával gondolok vissza a tini éveimre😅

nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Én is éppen így érzek.
nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!