Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem érzem magaménak a saját...

Nem érzem magaménak a saját generációmat, miért van ez?

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémám az, hogy elmondani nem tudom, mennyire nem szeretem a generációmat. Nem bírom nézni, ahogyan a suliban olyanokkal vagyok körülvéve, akik egész álló nap nyomják a telefont, s már anélkül nem tudnak egy normális, értelmes beszélgetést kezdeményezni. A baráti körömben is mindenki ilyen, amikor nincs a telefon a kezükben, nagyon jól eltudunk beszélgetni, de az meg ritka, csak úgy tudnak legtöbbször beszélni, ha a kezükben van a telefon és görgetik a tiktokot meg az instagramot.

Én nem tudok ezzel azonosulni, számomra végtelenül unalmas és csak az időmet rabolja. Jobban szeretek olvasni, vagy órákon át zenét hallgatni, nem pedig a telefonom lógni.

Olyan rossz látni, ahogyan körbenézek az osztályban, a barátaim között, vagy csak egy közlekedési eszközön, és mindenki a közösségi médián pazarolja el az értékes idejét, és ez zavar.

Nem akarom magamat "különlegesnek", vagy sajnáltató típusnak beállítani, de semmivel nem tudok azonosulni, amivel ők. Inkább éltem volna a 80-as években, ahol jó zene ment, nem volt internet és mindenki a barátjaival/haverjaival lazult. Egy elveszett rockernek mondanám magam, mostanában többször megkérdőjeleztem, hogy miért ebbe a generációba születtem bele, de hát nyilván nem kapok rá választ.

Ha esetleg valaki ugyanígy érez, írjon ide, vagy akár privátban, mert szeretnék hozzám hasonló emberekkel beszélni, akikkel azonosulni tudok


17/L



2023. nov. 21. 17:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Ötből négy olyan, mint Te, bármelyik generációban: nem tudsz kapcsolatot létesíteni másokkal, ettől meg különlegesnek érzed magad.
2023. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Én is így voltam vele még suliban, azóta már az egyetemen ez kikopott (legalábbis azon a szakon amin én vagyok nem telefonoznak annyit az emberek) hál' istennek.


Amúgy nekünk a baráti társaságban volt egy olyan szabályunk hogy ha összeültünk, akkor mindenki kipakolta a telefonját az asztalra, és aki hozzányúlt az vette mindig a következő kör piát, vagy éppen ha házibuli volt akkor annak le kellett húznia az italát. Ez egy tök jó játék szerintem, és jelentősen visszaszorította a társaságban telefonozást.

2023. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
#12 Jó beteg baráti társaság lehet. Nem nézhet meg egy messenger üzenetet, vagy nem veheti fel ha épp mondjuk az anyja hívja, és nagyon fontos probléma van, mert mondjuk csőtörés van a házban. xD.
2023. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%
#13 nyilván ha valakit hívnak akklr arra nem vonatkozik, az általában fontos. Az meg hogy nem nézhet meg egy messenger üzenetet az nem értem miért baj. A barátaival van fizikailag, legyen velük lélekben is :D
2023. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
27%

Spiritualizmus.

Ezt kell tapasztald. Látod, annyira zavar, hogy bőven megfogalmazva kutatod. Nos ezért születtél meg most.


Meditálj többet.


Azért nem érzed magadénak, mert nem vagy annyira felszínes. Ezek, amiket ide írtál, a saját gondolataid. Sok ember úgy éli le az egész életét, hogy 1 darab saját gondolata sincs. Te gondolkodsz és teremtesz, van aki még nem tart ott, hogy erre képes legyen, az pedig folyik az árral, és nem tudja, hogy amit megél, borzalmas számára.


https://www.youtube.com/watch?v=0iFBXjRbVl0

2023. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!