Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek Budapest élhető...

Szerintetek Budapest élhető város?

Figyelt kérdés
Pro és kontra. Bővebben kifejtve
jan. 4. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a nagyresze. Buda egesze es a legtobb pesti kerulet is.


Alapvetoen minden van, jo kozlekedes, munkahelyek, van egy par gettobb resz de a tobbsege eleg jo.


Aki vezet annak csucsidoben szivas, de ez van ha mindenki az aglobol jar be.

jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Tekintve, hogy 37 éve itt élet, és messze nem vagyok halott, evidens a válasz.


Konkrétan: helyben van minden, munkához nem kell sokat ingázni, ha akarom, a belvárosban lehet nyüzsögni, kis utazással a természetben sétálhatok, vagy a Duna-parton ülhetek. És nem fulladok a füsttől télen.

jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amikor Pesten járok belvárosban mindig látok alkeszokat ,kötekedni vágyó C-ket szemetes részeket, titeket ez nem zavar? ( nem hergelő kérdés , csak kíváncsi vagyok)
jan. 4. 20:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Budapestet az egyik legélhetőbb város között említette egy cikk. Ezért is írtam ki a kérdést.
jan. 4. 20:16
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nagyon jó város. Nyilván nem mindegy milyen környéken laksz, de többségében teljesen rendben van. Jártam más európai városokban is és Budapest a felső negyedhez tartozik az én szememben.
jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy panelban élek a 20. kerületben. Ez Budapest legszegényebb kerülete, de még ezzel is egészen meg vagyok békélve, vannak előnyei.


Vannak helyek, ahol kevés a zöld terület, fa, rosszabb a levegő, zajosabb... vannak, ahol tök kulturált minden.


Kb. mindent elég gyorsan megtalálsz, nem kell órákat császkálni szolgáltatásért.


Legtöbb helyen több vezetékes internet közül is választhatsz.


Kultúra kifejezetten jó.


Itt lehetsz leginkább szabadan olyan, amilyen vagy, csak hagyj békén másokat is, szóval nem szólnak általába be, ha lila a hajad, vagy tele vagy tetkóval, stb.


Munkahely is viszonylag van, és többet is keresnek, viszont az ingatlanok általában drágább, mint az átlag, de nyilván a leg lepukkantabb helyen olcsóbb, mint a vidéki legdrágábban stb. ne így mérj!


Én a közösségi közlekedéssel egészen meg vagyok elégedve.

jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor Pesten járok belvárosban mindig látok alkeszokat ,kötekedni vágyó C-ket szemetes részeket, titeket ez nem zavar? ( nem hergelő kérdés , csak kíváncsi vagyok)"

1. Budapest nem egyenlő a pesti belvárossal

2. kötekedőkkel találkozni Nógrád megyében, Borsodban, a vonaton utazva stb.

Egyébként érdekes, hogy velem valahogy nem kötekednek

3. Ha rasszista vagy, akkor mindenhol felháborodsz, ha cigányt látsz. Meg fogsz lepődni, de nem Budapesten vannak többségben.

4. Az alkoholizmus népbetegség Magyarországon. Nem Budapest kiváltsága.

5. Nem, nem zavar. Sajnálom azt, aki nálam rosszabb, kilátástalanabb helyzetben van, nem pedig fel vagyok hűborodva azon, hogy mer létezni, hogy mert szembesíteni a valósággal, hogy vannak rossz dolgok is a világon.

jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Már nem.
jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve élek Bécsben, de sűrűn járok haza Budapestre.


A legnagyobb különbség (amit sokszor már 5 perc után észrevesz az ember), hogy mennyivel több "kultúrálatlan" (értsd, ahogy gondolod) ember mozog Budapest utcáin. Ez nyilván sok más egyéb dologra van hatással, ami egy város élhetőségét befolyásolja (közbiztonság elsősorban).


Mondjuk Bécs a világ legélhetőbb városaként nem feltétlenül a legjobb összehasonlítási alap, mert amúgy még számos dologban felülmúlja Budapestet, viszont engem Bp szépsége például mindig is lenyűgözött, ami miatt szívesen élnék ott is. Ha legalább egy középosztálybeli átlagfizetésből tudsz gazdálkodni, nekem összességében élhetőnek tűnik.

jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kettessel egyetértek. Illetve XX. kerületi kommentelőhöz közel vagyok, Csepelen. Annak sem a legjobb részén és a panelházzal tavalytól sok problémám van, de én is elvagyok. Sőt: párom ide költözött.
jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!