Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A közvetlen emberi kapcsolatok...

A közvetlen emberi kapcsolatok kiüresedtek vagy csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Emberekkel (régi ismerősökkel) próbálom írásban tartani a kapcsolatot, de reakciókat nem igazán tapasztalok.

Messenger-en kívánok boldog születés/névnapot, érdeklődök hogylétük felől, gratulálok valamilyen eseményhez stb.

Velem nem kommunikálnak, amikor megkérdeztem ennek okát, akkor a nagy túlterhelésre hivatkoztak, hogy igazából semmire nincs idejük.

Nekem az az érdekes, hogy Fb-re x óránként felpakolni a képeket, meg innen-onnan bejelentkezni stb van idő, meg a bejegyzésekre érkező, mások kommentjeire reagálni is van idő.

Tehát: a kapcsolattartás manapság átalakult ilyesfajta "bejegyzésekre reagálok"-stílusúra és az fura, ha valaki egyesével szeretne kapcsolatot tartani a Messenger segítségével?



márc. 10. 12:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szerintem is, sajnos. Nem tudom, hova vezet ez.

Ha valaki úgy gondolná: valójában kommunikálnának velem, csak azért nem, mert "én tapadok rájuk", ez nincs így. Írok valakinek - válasz nem érkezik, nagyjából másfél hónap múlva ismét. Ha ekkor sem érkezik válasz, akkor gondolatban lezárom az egészet.

márc. 10. 13:43
 12/15 A kérdező kommentje:

Találkozás lehetőségére vonatkozó kérdésemre elegánsan nem érkezik válasz.

Családos emberek, családjukkal vannak inkább, gondolom én.

márc. 10. 13:45
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól esik olvasni most titeket. Ugyanezeket tapasztalom, és már kezdtem némileg egyedül érezni magam a problémával. Mintha az elmúlt 5-10 év valami iszonyatos szellemi és morális mélyrepülés lenne. Anno a 2000-es évek 2. felében, de még a 2010es évek 1. felében is rengeteg nyitott és értelmes ember volt. Csomó ismerettségem, barátságom, kalandom is született az internetről. Az emberek még többnyire jóindulatúan és érdeklődve, segítőkészen álltak egymáshoz, volt egyfajta egység. Manapság épp az ellenkezője úgy érzem, nyílt kötekedés és rosszindulat terjeng mindenhol, aki meg nem ilyen egyre inkább bezárkózik az egyre kisebbé váló buborékjába.


A másik pedig hogy akkora digitális zaj lett, értékválság, és stresszes, üres, rohanós és monoton agyzsibbasztó létezés (és direkt nem életet írok most) sokak számára, hogy tényleg mintha fel se fognák a kimondott vagy leírt mondatokat, mintha csak 1-1 szó jutna át nagy ködösen az elméjükbe, amire aztán reagálnak valami üres száraz tőmondatot. Jobb esetben valami frappáns és jól hangzó, de szintén halálosan üres és semmitmondó trendi marhaságot.


Az önzés meg tényleg a ráadás, hogy alig maradtak olyanok akik pusztán azért nyitnak mások felé, mert tényleg rájuk kíváncsiak, nem pedig valami eszközként tekintenek rá az aktuális céljuk eléréséhez.


Tényleg így a legdurvább megélni ezt az egészet, hogyha az ember tudja milyen volt régen a világ, és milyenné vált mostanra. Őszinte leszek, nem tudom van-e kiút. Sokan már ebbe nőnek bele. Mi régebbiek pedig akik a 2000-es években még nevettünk az Idiocracy filmen, egyre inkább azt láthatjuk hogy ez az irány valósul meg. Lassan tényleg ez lesz a vége, az irányra rákanyarodás már megtörtént, és a legtöbb ember nagyon is fogékony rá sajnos. Tisztelet a kivételnek.

márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen ezt érzem én is. És szerintem a Covid éra óta még sokkal többett infálódtak az emberi kapcsolatok, mint a pénz.
márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*inflálódtak
márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!