Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan építsem le az ismeretsé...

Hogyan építsem le az ismeretségi köröm egy részét?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim, akinek teljesen más a világnézete és az életfelfogása, mint nekem. Egy városban élek velük, de nem keresem őket. Ők se keresnek tulajdonképpen, de ha véletlenül valamelyikükkel összefutok az utcán, akkor egyből invitál mindenféle rendezvényre, amik 99%-ban egyáltalán nem érdekelnek. Megbántani nem szeretném őket, de jó lenne, ha leakadnának rólam, és a kapcsolatom velük visszafejlődne a "csak köszönünk egymásnak, ha szökőévente egyszer elmegyünk egymás mellett az utcán" szintre.
2015. jún. 10. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Bárcsak nekem is ilyen gondjaim lennének. Nekem pont az ellenkező van, nem vagyok képes normális emberi kapcsolatokat kialakítani és szeretnék minél nagyobb ismeretségi kört, de nincs.
2015. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig találsz valami kifogást, nem érsz rá. Egy idő után már nem fognak hívni sehová.
2015. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig hidd el, jobb, ha kevés ismerősöd van, akik jófejek, esetleg még haverok/barátok is, mint az, ha sok embert ismersz, akikkel nincs miről beszélned, de mindig megtalálnak valami butasággal...
2015. jún. 10. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm második, ment a zöld kéz! Már én is próbálkoztam ezzel, de kicsit kényelmetlenül érzem magam, ha több hónap után se veszi a lapot az illető.
2015. jún. 10. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: sose érj rá, és rengeteg elfoglaltságodra hivatkozva udvariasan utasítsd vissza a meghívásokat. Ez mindig beválik. Fél-1 év és nyugtod lesz.
2015. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is ment a zöld kéz, ötös! Remélem, jövőre ilyenkor már tudni fogják azok az emberek, hogy akkor se érek rá, ha amúgy nincs semmi dolgom és nem próbálkoznak majd.
2015. jún. 10. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!