Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mennyire vállalhat...

Szerintetek mennyire vállalhatja fel ma egy ember, hogy aszexuális, illetve mennyi esélye van társasági életet élnie így? (aszexualitás: nem érdekli a sex, és nem is végez semmilyen szexuális tevékenységet)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves fiú vagyok és arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan fogadná a hírt ha kiderülne egy ismerőséről ez az „állapot”. Most arra nem szeretnék kitérni, hogy miért lettem ilyen. Elég sokoldalúan megtapasztaltam milyen ha valaki érintett -e „ beállítottság ” kapcsán a barátok/ismerősök elvesztésében. Azért is érdekel a társadalom véleménye, mert most már családon/rokonságon belül is kezdődik a „számonkérés”. A másik pedig, hogy mióta felnőtt iskolába járok, szakmai gyakorlat stb. sajnos itt is minden órában szóba kerülnek a párkapcsolati események/programok és elég nehéz folyamatosan semleges ugyanakkor lezáró szándékú választ adni.



2015. nov. 11. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem kell nagy cirkuszt csapni, "felvállalni" zászlós menetben kinyilvánítani - nem érdekel e terület.

Egyébkén világjelenség és egyre gyakoribb... (talán a nagy szexuális szabadosság visszaütéseként és a mérhetetlen egész világot érintő túlnépesedés hatásaként is)

Persze, akik nem tudják ezt elképzelni, fantáziálni kezdenek, hogy biztos ez-az... és sorra veszik az aberrációkat. Nem, ez létezik és nem aberráció. A teljes energiát a hivatásra, a világ szemléletére, megismerésére lehet fordítani - nagy előnye van.

2015. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Igazából számomra felfoghatatlan, hogy valakit aszexuális. De ha ez kiderülne családtagomról, barátomról, meglepődnék, de a kapcsolatunkat nem befolyásolná. Semmi közöm hozzá, illetve nekem mindegy, hogy milyen a szexuális érdeklődése. De az biztos, hogy szélesebb körben nem érdemes ezt kinyilatkozni, mert tuti, hogy nem nagyon fogadnák el. Illetve senkinek semmi köze hozzá. Az iskolában meg zárd le annyival, hogy jelenleg nincs kapcsolatod. Nem kell azt megmagyarázni, hogy miért.
2015. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez csak akkor lehet probléma, ha nem vagy elég erős személyiség. A "társasági élet" részét nem is értem: kinek mi köze hozzá? "Most" nem jársz senkivel és kész. Attól még minden párkapcsolati témáról lehet véleményed és lehetsz tájékozott is. Pl. én is egyedülálló vagyok (az én dolgom, miért, az én életem), de sokszor én adok használható, friss információkat a gyerekvállalás vagy beiskolázás álló ismerőseimnek:)) Szóval nem kell semlegesnek maradni, sem elzárkózni, ha tájékozott vagy. Programokra simán elmegyek egyedül, és ismerkedem, beszélgetek ott. Olyan még a világon nem volt, hogy én lettem volna az egyetlen, akinek nem volt ott a párja - na jó, egyszer-egyszer talán mégis megtörtént, egyáltalán nem zavart, hiszen alapvetően elégedett vagyok az életemmel és jól érzem magam a bőrömben. Családban meg pláne lehet őszinte az ember - bár egy felnőtt ember szexuális élete még a saját családjára sem tartozik, tehát itt sem értem igazán, mi a probléma.

Bár én nem látom értelmét a hazudozásnak, de ha neked ez könnyebb, akár társaságban, akár családban (attól függően, mennyire tartod szorosan a kapcsolatot, legalábbis a legtöbb rokon előtt biztosan) hivatkozhatsz arra, hogy nemrégiben volt egy nagy szerelmi csalódásod, nem tetted túl magad rajta, és ezért pillanatnyilag nem érdekel ez a téma...

2015. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt egyáltalán nem kell reklámozni. Rengeteg ember van, aki normális szexuális életet él amellett, hogy nem szeret erről a témáról beszélni. Tehát nem kell magadat frusztráltnak érezni azért, mert nem kapcsolódsz be egy ilyen témába, mert eleve tapintatlanság elvárni, hogy felzárkózz a témához.

Neked csak azért nehéz részt venni ebben, mert azt hiszed magadról más vagy, mint a többi és titkolni valód van. Pedig hidd el, nem mindenkinek természetes beszélni a szexualitásról, és ha Te csak annyit válaszolsz, hogy nem akarsz erről beszélni, azt meg kell érteniük.

Sok embernek van titkolnivalója ezen a téren, és ez nem csak az asszexualitás, hanem lehet az ellenkezője is, a perverzitás. a nap közben normális ember tegyen azt este az ágyában amit akar, de nem lehet kötelező téma.

A másik meg az, hogy ez még változhat nálad, főleg, ha most ez rossz élmények hatására alakult ki. Elég fiatal vagy még, majd akkor nevezd magad aszexuálisnak, ha ez még sok évig fenn áll.

2015. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Maslow piramis, fiziológiai szükséglete meg van? Evés, ivás, alvás, szex. De én a helyedben nem reklámoznám ugyanis a mai átlagos utcai emberi intelligencia ezt nem tudja feldolgozni és rossz szemmel néznének rád.
2015. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%
Ha egy spanomról kiderülne hogy még csak nem is recsizik, mert oké hogy csajt nem tud felszedni de hogy semmi késztetés nincs benne, akkor betuszkolnám a kocsiba és elvinném egy orvoshoz, nehogy kiderüljön hogy valami daganat vagy ilyesmi az oka.
2015. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Láttam erről egy dokumentumfilmet, nagyon sok fajta aszexuális van, és vannak, akik kapcsolatban élnek, szex nélkül. Van, aki csak szexuális izgalmat nem érez, de romantikus érzései vannak, van, akinek az sem... van, aki aszex, és mellette meleg, aminek lehet, hogy nincs értelme, de ha feltételezzük, hogy a párkapcsolatnak nem velejárója a szex, máris van. Ennek is ezer arca van.


Az ember nem LESZ aszexuális, ugyanúgy, ahogy nem LESZ meleg, hetero, transz. Az vagy, vagy nem. Ha azt mondom, elegem van a pasikból, mert átvertek, nem jelenti azt, hogy aszex vagyok.


(Mellesleg a szex nincs a piramis alján, nem halsz meg, ha nem szexelsz. SZÜKSÉGED arra van, aminek a megléte nélkül elpusztulsz.)

2015. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen. Mért ne tenné(d)?

Ugyan annyi mint bármelymá sexualiátssal. Nincs összefüggés.

2015. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Senkinek semmi köze!

Abszolút magánügy.Tegyél hűvös,kitérő válaszokat ha szóba kerül.

Bár azért ez valóban nem hétköznapi dolog.

Tettél már lépéseket az ok felderítésére?

Értem ezalatt,hogy voltál pszichológusnál vagy pszichiáternél?Mert ennek általában gyerekkori traumák,okok állnak a hátterében ha jól tudom.

2015. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most, hogy olvastam a kommenteket, teljesen igazatok van hogy nem kell a teljes nyilvánosság elé tárni ezt a dolgot. Csak az az egy buktató van benne, hogy ha kialakulna egy „baráti” társaság nyilván alapvető téma lenne a párkapcsolatok és maga a csajozás, és itt konkrétan fordulópont lenne, hogy most akkor én egyáltalán őszinte vagyok-e, vagy esetleg titkolom hogy meleg vagyok (mert ugye nem közlöm az aszexuális mivoltom).

De egyébként sok jó dolgokat írtok :)

2015. nov. 11. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!