Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mennyire vállalhat...

Szerintetek mennyire vállalhatja fel ma egy ember, hogy aszexuális, illetve mennyi esélye van társasági életet élnie így? (aszexualitás: nem érdekli a sex, és nem is végez semmilyen szexuális tevékenységet)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves fiú vagyok és arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan fogadná a hírt ha kiderülne egy ismerőséről ez az „állapot”. Most arra nem szeretnék kitérni, hogy miért lettem ilyen. Elég sokoldalúan megtapasztaltam milyen ha valaki érintett -e „ beállítottság ” kapcsán a barátok/ismerősök elvesztésében. Azért is érdekel a társadalom véleménye, mert most már családon/rokonságon belül is kezdődik a „számonkérés”. A másik pedig, hogy mióta felnőtt iskolába járok, szakmai gyakorlat stb. sajnos itt is minden órában szóba kerülnek a párkapcsolati események/programok és elég nehéz folyamatosan semleges ugyanakkor lezáró szándékú választ adni.



2015. nov. 11. 11:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Nincs trauma a hátterében, ilyen a gyári beállítás.


Az teljesen más, amikor valaki molesztálás, erőszak miatt zárja ki a szexet az életéből.

2015. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem magamtól találtam ki!


"Egy 2004-es kutatás szerint az emberek közel 2%-a aszexuális, és a feltételezések szerint az ok a gyermekkorban keresendő, vagyis a problémának nevelési, szocializációs háttere lehet, esetleg súlyos (nem feltétlenül) szexuális bántalmazás is állhat a háttérben."

2015. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
61%

Senkinek semmi köze sincsen hozzá!

Szex nélkül is lehet boldogan élni!


Lehetnek barátaid ettől függetlenül,ne aggódj!

Sajnos kevés aszexuális van,nehéz találni a társat! :(

talán a neten ismerkedjél hasonlókkal!

Sok sikert és szerencsét kívánok!


ASzex!

2015. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Én is aszexuális vagyok.

Egyetemre járok, és szintén mindig szóba kerül a párkapcsolat téma.

Megmondtam, hogy aszexuális vagyok. Úgy tünt, felfogták mi az.

Következő héten megint megkérdezték van-e most valakim...

Töbször próbáltak már "összehozni" pasikkal.

Én inkább már el se mondom senkinek, hogy aszex vagyok.

Minek, úgy sem hiszik el.


Családtagokkal nem igazán tartom a kapcsolatot.

Anyámmal élek, aki tudja és meg is érti mi vagyok.

2015. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Végülis mindenkinek igaza van, mert tényleg változatos lenne a fogadtatás. De volt egy „próbaüzem” (Persze nem úgy nyersen-direktbe, hanem pont kapós lett a helyzet). Találtam egy cikket hogy kinek miért nincsen párkapcsolata és abban leírják hogy melyik nemnek a rá jellemző 4 betűs személyiségjegye (MBTI) alapján mi(k) az(ok) a rossz tulajdonsága(i), ami(k) miatt szinglik.


Hát az első reakciók érdekesek voltak. Persze itt mind a 16 típus megtalálható így elég nehéz lett volna rögtön következtetést levonniuk. Ám rá pár hétre hallom, hogy az egyik lány, aki folyamatosan „próbálkozna”(nálam), a többi osztálytársammal beszélget és közlik vele, hogy.: Nekünk is bejött eleinte, de őneki csak a saját érzései fontosak, csak magával hajlandó foglalkozni. De a legrosszabb az egészben, hogy sajnos van olyan lány aki ha erre ráismer, akkor úgymond elkezdi kikészíteni, b*ogatni az embert (Mondjuk ez heteroknál meg bármelyik sexualitású embereknél előfordul, de sajnos mindig a fiúk az áldozatok). Egyébként én szerintem azt fogom csinálni, hogy szépen-lassan kis információ-morzsákat mondok e területről, de azt nagyon burkoltan.

2015. dec. 2. 23:56
 16/19 anonim válasza:
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha ilyen vagy és ha igazi barátaid a barátaid, akkor elfogadják. Én speciel elfogadnám, nekem a melegekkel se másokkal sincs semmi bajom. :) 19/L
2016. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"sajnos mindig a fiúk az áldozatok"


???

2016. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy videót ami nem konkrétan az aszexualitásról szól de van benne egy nagyon nagy lényeg :) . 50 perc 10 másodperc környékétől érdemes hallgatni, de az aszexualitás az olyan 52 perc 40 körül van.


https://www.youtube.com/watch?v=28hChtcT0po

2016. márc. 8. 23:19
 19/19 Bruce_Wayne ***** válasza:
egyetértek nem kell erőltetni,pontosabban hangoztatni ezt a felvállalós témát. Rólam tudják néhányan,akivel úgy alakult az évek során úgyis szembesült a valósággal,ha elfogadta ha nem.De személyesen pozitív tapasztalatim vannak ilyen téren,és eddig nem bántam meg egyik döntést sem.Sokáig elviccelődtem hogy pl a fókákat szeretem.Nőkkel szerencsére jól kijövök, hogy a háttérben meg ki mit gondol, arra nagy ívben teszek :) Másik megoldás ha kijelented hogy nem vagy hajlandó magánéletről beszélni,nekem ez munkahelyen amúgy is bevett szokás,nem kell csontot dobni a sok pletykás elé X) sok sikert neked!
2016. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!