Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem szeretem, kifejezetten...

Nem szeretem, kifejezetten utálom az ünnepeket, akkor ez lelki sanyarúságra utal ( hogyan változtassak rajta a későbbiekben ha lesz barátnőm, saját családom)?

Figyelt kérdés

Miért-> Szüleim nem éppen minta szülők, a pia tette őket részében tönkre . De úgy ahogy felneveltek és nem haragszom rájuk.


Ünnepekem anyám többet piál az átlagosnál ez már azóta megy mióta az eszemet tudom. És ha piál akkor kétszínű és gonosz tud lenni.


-------------

Kérdés okozója:


Az ofi-m egy idősebb nő, nincs férje se senkije, utálja a férfiak döntő többségét(ezt ő jelentette ki) , kétszínű, néha irigy és kötekedésben leli élvezetét... Talán probál minket jobbá formálni másban keresi folyton a hibat(de benne is lakozik jó) részben az anyámra emlékeztet kevesebb jóval.


------------

Kérdés tárgya:


A kérdésben lévőket mondta rám. Az ofi, mikor elnondtam, hogy nálunk nem szokás az ajándékozás... Többet nem mondtam soha senkinek a legjobb haveromon kívül mert nem akarom, hogy sajnáljanak.


-------

A FŐ LÉNYEG! (ezt kell olvasni ha nem érsz rá!)


Én nem érzek semmi jót mikor, meglátok egy feldíszített fenyőfát vagy hallok egy karácsonyi dalt... Sőt néha ideges leszek tőle, magamba fordulok és a bár megse születtem volna gondolatok futnak át rajtam, csak ülök otthon és olvasgatom mindenfélét az interneten..., szóval az összes ünneppel így vagyok lehangolnak, azt érzem mintha 10x olyan üres lennék mint egy átlagos sulis napon.


21/F



2015. dec. 28. 02:18
 1/3 anonim válasza:
0%
Jó hír hogy vége az ünnepeknek, rossz hogy lesz következő. 21 éves vagy ha igaz. Akkor szerintem lassan ideje lenne azon dolgozni hogy leváljál a szüleidről és önálló életet kezdj. Ahol talán majd az ünnepeket is szebben éled meg mivel te termted meg az ünnepi környezetet. Van az önállóságnak valami gátja?
2015. dec. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A férjem varázstalan családból jön (nem ittak, de boldogtalan, összekényszerített szülők, anyagi gondok, az ünnepek értéktelensége). Mi ketten teremtettünk magunknak ünnepi "csodavilágot". Pl. az ablakok közé teszünk kis rénszarvas figurákat, elmegyünk gesztenyét enni a Bazilikához ilyenkor, stb.


Nem érdekel minket a családja varázstalansága (az sem, hogy bort adnak karácsonyra, amit senki se szeret, de full nem érdekli őket a másik), bár az én családom szereti a varázst, így velem jól járt, segítek neki is álmodozóvá válni.


Törekedj arra, hogy ilyen társat találj, ha szeretnéd, hogy a gyermeked ne így érezzen az ünnepek iránt, mint te! Mert egyébként az sem baj, ha valaki nem szereti a karácsonyt.:)


28N

2015. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A hányinger kerülget, főleg a karácsonytól...


Az emberektől is főleg, a rokonsáktól rengeteg bennük a rossz! Irigység, smucigság, másik hibáztatása stb

2015. dec. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!