Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Korcsolyapálya valóban alkalma...

Korcsolyapálya valóban alkalmas ismerkedésre vagy csak nekem nem megy? Pszichológusom tanácsolta persze semmi se lett belőle előre megmondtam, de megtettem amit kellett.

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok ismerkedni „előrehaladott” korom ellenére (20) ami konkrétan azt jelenti hogy még soha senkivel (röviden). Pszichológusom tanácsa menjek el egy korcsolyapályára ő is anno rengeteget ismerkedett ott, ott nagyon könnyű szerinte szinte el se lehet kerülni az ismerkedést. Hát oké ezen ne múljon de előre megmondtam hogy a világon senki se fog hozzám odajönni. Így is lett. Ott voltam pár alkalommal 2-3 órákat, a kutya rám nem nézett, a kutya rám se vakkantott. Ismerkedni? Hogy? Kivel?

Mert az gondolom tiszta, hogy én oda nem megyek senkihez, erre senki és semmi se vehet rá. Ha nem így lenne, nem kéne pszichológushoz járnom nyilván. Ha valaki odajönne hozzám abból akár lehetne is valami. De mivel senki se jön oda és miért is jönne, hát ennyi game over.


Szóval az a kérdés hogy egy ilyen helyek mint pl korcsolyapálya, gyorsétterem, koncert, strand stb tényleg alkalmasak ismerkedésre? Uis pszichológus tanácsára vagy épp saját ötlettől (strand) ezeket én mind mind kipróbáltam. Eredmény: mi lenne. Semmi. Ahogy várható is volt.

A kutya rám se néz, hozzám se szól. Akkor ennyi?


Mert én oda nem megyek hozzá nem szólok senkihez MAGAMTÓL. Inkább a halál.


2016. jan. 31. 10:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szerintem, próbálj meg egy táncházba elmenni. Ott ráadásul a fiúk előnyben is vannak, mert több a lány.


Nem kell a mások szemébe se nézni, úgyis mindenki arra figyel, hogy hogyan lépjen. És nevet, amikor nem jól, és mégis mindenki jól érzi magát.

És elég sokféle ember van, nem is kell beszélgetni, ha valaki nem akar, csak megpróbálni követni a mutatást, hogy hogyan. De a lényeg, hogy úgy ahogy, ki hogyan, ritmusra lépjen, mozogjon.


Előbb-utóbb valaki, vagy valakik -mert egyvalaki nem mer- megszólítana(nának). Meglátod, csak türelem kell hozzá, lehet, hogy többször, sokszor kell menni, hogy ismerős legyen az arcod, és ne féljenek megszólítani, és lássák, hogy meg lehet szólítani, nem harapsz.

2016. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"egy táncházba elmenni."


Érdekes ezt a táncikálós dumát a pszichomókusom is nyomta.

De hát előbb lesz egy kotlóstyúk Nobel-díjas mint én oda elmenjek.

2016. febr. 6. 18:49
 23/26 A kérdező kommentje:

"és ne féljenek megszólítani"


Ja most esett le: FÉLJENEK????


Kitől? Tőlem félni? 163 magas 50 kg-os pálcikaember vagyok. Aki tőlem fél, az maga is pszichológusra szorul. Tőlem félni????


Miért mit teszek én bárkivel? Leszedem a fejét?

2016. febr. 6. 18:51
 24/26 anonim ***** válasza:

Csak azt akartam mondani a féljenek-kel, hogy másnak is lehetnek gátlásai, hogy nem akart mást zavarni, ilyesmi.


Nem konkrét félelemről van szó, hát nem érted?


Én nem értem, hogy mi a bajod a táncházzal. Ha már a félelmet olyan nagyon szó szerint vetted, a táncház sem szó szerint a táncról szól. csak mozgásról, ha valaki tud, akkor ritmusra, de senki észre sem veszi, ha más nem ritmusra mozog csak ahogy neki tetszik.

Még a tolószékest se nézik meg, csinálhat amit akar a kezével, vagy bámészkodhat.


Ha nem próbálod ki, érdekes tapasztalatot veszítesz. De nem egyszer, hanem néhányszor, csak úgy. Meglátod.

2016. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Gondolom te sem amiatt félsz megszólítani mást, mert azt hiszed, hogy leharapják a fejed. Mindenkiben van egy jó adag ilyen félelem, van akiben kevesebb, van akiben több. Szerintem jobb tanácsot itt senki más sem fog adni a pszichológusnál, elméletileg ő ért ahhoz amit csinál, kövesd az instrukcióit és csak lesz valami.
2016. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyiszor ismételgetted, hogy ,,inkább a halál" meg ilyenek, hogy muszály megkérdeznem: akarsz Te egyáltalán bármit is tenni az ügy érdekében, vagy csak azért csinálod, mert a pszichológus azt mondta?

Egyébként, ha nem figyelnek rád, az sokszor a testbeszéd eredménye (is). Lehajtott fejjel, esetleg karbatett kézzel, görnyedt háttal, a szemkontaktust kerülve senki nem fog megpróbálni kezdeni veled bármit is, csak azt üzened mindenkinek, hogy ,,hagyjanak békén".

Azzal a hozzáállással, hogy ,,úgysem fog sikerülni - háhá, megint nekem volt igazam", valóban nincs sok esély. A strand talán kicsit rizikósabb, hogy kevesebb az emberen a ruha, így könnyen érezheti magát kényelmetlenül, de végülis Te tudod, nameg most úgyis annak van szezonja a koripályával szemben.

Ha meg nem mész oda, akkor viszont ne nagyon csodálkozz. De ezt nem kell úgy értelmezni, hogy követni kell az illető csajt, meg minden, ha a strandon a hekkesnél beáll eléd, kérdezd meg, mennyi az idő, nem látott-e véletlenül egy tetszőleges tárgyat, amit ,,elhagytál", hol vette a bikinijét, mert a húgodnak is ugyanilyen van, ha nem magyar, akkor milyen országból jött, stb. Bénának tűnnek? Azok. Nálam bepróbálkoztak már velük.

De ha Te nem nyitsz mások felé, akkor tényleg nem nagyon tud segíteni a pszichológus sem helyetted.

2016. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!