Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért is kell Facebookon...

Miért is kell Facebookon felvenni egymást, csak beszélgetéshez, ha egyébként az adott felület alkalmas beszélgetésre?

Figyelt kérdés
Fent vagyok egy oldalon, ahol lehet csak "csevegni" meg csak "új barátokat keresni" társkeresésen kívül. Én az előbbiek miatt vagyok fent. Nemrég rám írt valaki, aztán meg is egyeztünk, hogy oké, tudomásul vette, amit kiírtam magamról. Aztán folytassuk Facebookon. Pár mondatot váltottunk csak, szóval nekem ez nem elég arra, hogy bejelöljek valakit Facebookon, csak hogy legyen x+1 ismerősöm. Aztán mikor én ebbe nem mentem bele, hogy térjünk át pár mondat után Facebookra, sok szerencsét kívánt és lelépett. Ennyire függnek egyesek a Facebooktól?
2016. máj. 31. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet beszélgetni nem ismerősökkel is.

Amikor az üzenet fülecskére kattintasz, van ott egy olyan, hogy "engedélykérések". amikor egy ismeretlen rádír, eldöntheted, hogy fogadod az üzenetét, és onnantól tudtok beszélgetni, vagy elutasítod. De ehhez nem kell ismerősnek lenni.


És sokat adok veszek fb csoportokban. És nem jelölöm ismerősnek azokat, akik 1x vesznek tőlem, vagy adnak el nekem valamit. Mégis tudunk messengeren beszélni.

2016. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lehet, de a Facebookot nem akarom erre használni. Ott van egy adott oldal, pár információ, pár fotó, beszélgetőfelület. Miért kell áttérni a Facebookra? Ott én azokkal tartom a kapcsolatot, akiket ismerek, és nem csak váltottunk pár mondatot.
2016. máj. 31. 10:14
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"Aztán mikor én ebbe nem mentem bele, hogy térjünk át pár mondat után Facebookra, sok szerencsét kívánt és lelépett. Ennyire függnek egyesek a Facebooktól?"


Nem. Ennyire sokszor becsapták már őket netes ismerkedéskor, hogy még mielőtt bármibe belemennének, azonnali bizonyítékot akarnak arra, hogy "igazi" a másik fél, hogy nem hatvanéves kamionsofőr az a 19 éves diáklány. Ha nem lenne Face, akkor azonnali találkozást kért volna, hogy meggyőződjön erről.

2016. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De nem ismerkedik, beszélget. Ha én beszélgetek, tök mindegy, kivel teszem.
2016. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
+ amikor rám írnak itt, hogy beszélgetni akarnak, és tisztázzuk, hogy csak dumálunk, jön az otromba "kor/nem" kérdés, amit szintén nem szoktam megválaszolni, mert nem akarom, hogy ne vegyenek komolyan vagy előítéleteik legyenek.
2016. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem, nem tök mindegy, hogy hogy nézz ki az illető akivel, beszélsz? Vagy hogy hány éves... Döntse már el, hogy beszélgetni akar vagy párt találni. A legtöbben csak a külsőségekre adnak, azt mondják csak barátkozni, beszélgetni akarnak, de ha a beszélgetés két napnál tovább tart, akkor máris képet követelnek... Kérdésre a válaszom, nem az, hogy függ a facebooktól, látni akarja, hogy mit posztolsz, mert ilyen kis hátsó trükkökkel jobban képet kaphat rólad... Könnyebb mint egyenesen megkérdezni
2016. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Facebookot én azoknak tartom fenn, akiket VALÓBAN ismerek valahonnan, legyen az család, munkahely, lakóközösség, vagy akár egy netes közeg. De pár mondat után... Nem vagyok ismerősgyűjtő, egyszerűen csak szívesen csevegek másokkal, és lett már jó barátom netes közegből.
2016. máj. 31. 16:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a Facebookon is lehetnek kamuprofilok, az még nem biztosíték semmire. Egy másodunokatestvérem exe pont nemrégiben élt vissza a másodunokatesóm facebook profiljával. Egy másik ismerősömnek a profilfotóját nyúlta le valami ismeretlen és csinált egy új profilt, csak úgy heccből, és nem tudom, kinek adta ki magát. Ezek kiderültek, és sikerült néhány hét alatt töröltetni. De egy rakás hasonló van még.
2016. máj. 31. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!