Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha én magyar állampolgárként...

Ha én magyar állampolgárként székelyföldre költözöm de a fiam már ott születik, akkor ő román vagy Magyar állampolgár?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda koltozol hivatalosan es a gyereked roman iratokat kap akkor roman allampolgar lesz.
2017. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Az lesz az állampolgársága ami a tiéd.


Ha én egy repülőn szülök amerika felett, attól még nem lesz a gyerekem amerikai állampolgár, csak a születési helye az USA. Majd ha letelepedek és megkapom a hatóságoktól az államtól az állampolgárságot akkor leszek az, meg a gyerekem is.

2017. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, az USA pont rossz példa,mert ha valaki ott születik kap állampolgárságot csak ha ott akar élni akkor asszem nem engedélyezett a kettösállmapolgárság
2017. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az USA pont a lehető leg születés utáni állampolgárság van-hely, amit hozhattál példának.


Ha a az ország határán belül jön a világra, pont hogy megkapja az amerikai állampolgárságot IS.


Kérdező: román törvényeknek nézz utána.


Svájcban pl. nem lesz senki áp., csak mert itt született, ha a szülei nem svájci svájciak.

2017. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 erzsi gorog válasza:
100%
Az európai országokban(nem EU, hanem földrajzi értelemben vett Európa)az ún. vérségi elv alapján adják az állampolgárságot (ius sanguini),tehát a gyerek örökli a szülei állampolgárságát, míg a relatív fiatal országokban, ahol nagy területen gyér (volt) a lakosság, mint pl. USA, területi elv szerint (ius soli), tehát aki a területén született, állampolgár lesz. Romániában a gyerek a szülő állampolgárságát kapja. Ha valamelyik román vagy kettős állampolgár, akkor románt.
2017. okt. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 baberfa válasza:
100%
Majdnem jók a válaszok. Magyar állampolgárságú anya bárhol szül, a gyermeke Magyar állampolgár lesz az édesanyja után. De! A gyermek állampolgáságát "igényelni" kell! Kormányablak>szülők házassági anyakönyvi kivonata (vagy egyházi okirat)>szülők születési anyakönyvi kivonata (vagy egyházi okirat)>gyermek születési anyakönyvi kivonata (vagy egyházi okirat)>kérelem>
2017. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 baberfa válasza:
100%
Bocs de elmet a hozzászólás anélkül, hogy befejeztem volna:Tehát: >kérelem az állampolgárság megadására>+a gyereknek el kell készíttetni a szig.-et is, majd a TAJ kártyánál ugyanezeket az okmányokat be kell mutatni + lakcím igazolás! Minden okmányt hivatalosan először le kell fordittatni az OFI-val! Horror árú!!!
2017. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy számít egy pöttyet, hogy a házastársad román áp.-e, vagy sem, nem tudom.
2017. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!