Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen kávéfőzőt ajánlatok...

Milyen kávéfőzőt ajánlatok nagyon erős kávé főzéséhez?(többi lennt)?

Figyelt kérdés
Én a "minél erősebb, annál jobb kávé" híve vagyok. A kotyogósommal viszont nem tudom elérni a kívánt erősséget, bármennyire töltöm meg a kávétartó részét. Kávégépre viszont most nem futja. Viszont több fajta kávéfőzőt is láttam már. Ti milyet ajánlanátok?

2020. dec. 30. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne a kavetartot tomjed hanem kevesebb vizet tegyel bele 😊
2020. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt kövesd az első válaszoló tanácsát, másrészt nem egyszer olvastam már itt hasonló legényekről, akik utána az egészség rovatba írogattak, hogy ver a szívük mint az állat meg izzadnak, mit csináljanak.
2020. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Harmadrészt lehet nagyobb pohárból dupla, tripla kávét is inni ha mindenképp meg akarod dolgoztatni a szíved.
2020. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Phoney ***** válasza:
0%

Nem az a cél, hogy decinként legyen benne minél több koffein, hanem az, hogy adagonként... kevesebb vízzel maximum kevesebb koffein ázik ki egy adag kávéból, több nem.

A "tömény" kávé max. akkor "adja" jobban (gyorsabban), hogyha több adagot versz be egyszerre, mert pl. 1 liter hosszúkávénak már idő kell.

2020. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A kotyogósnak se mindegy a kávé fajtája. Én Tchiboról tértem át az Omniára, sokkal erősebbnek érzem ízében és hatásában is.
2020. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kávé erőssége nemcsak a főzés módjától függ, hanem a szemes kávé fajtájától és pörkölési módjától is. Nem mellesleg köze nincs a koffeintartalomhoz.


Pl: ez egy nagyon erős és intenzív kávé, pedig koffeinmentes


[link]


Ha viszont a koffeintartalom a cél, akkor hosszú kávét kell főzni egy sötétebb pörkölésű, magas robusta tartalmú kávéból, több víz ugyanis több koffeint oldki.

2020. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha kevés vízzel csinálom, akkor még marad az alján, ha több vízzel akkor elég kávét tudok a poharamba tölteni, viszont cserébee gyenge lesz a kávé, sajnos túl kicsi a kávé tartája, az egészségem miatt meg nem kell agódni, tapasztalat alapján mondom, hogy bírom az erős kávét és nekem csak az használ, egy jó kávézóban vásárolt kávénál nálam a duplapresszó az alap! :)
2021. jan. 7. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, én is jól bírtam a koffeint, kb semmi hatása nem volt rám, mert 5/6 eszpresszó után fél órával aludtam, se magasabb pulzus, se magasabb vérnyomás... aztán egyik napról a másikra olyan szinten nem bírom a koffeint, hogy egy pohár zöld teától is rosszul vagyok. És két koffeinmentes (sic!) kávét egy nap már megérzek. ( kvázi mutatom a koffeinmérgezés összes tünetét, a magas pulzus és vérnyomás kivételével)


De mint fentebb írtam a kávé erőssége/intenzitása nem a koffeintartalomtól függ.

2021. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kávé erőssége egyrészt a kávépor fajtájától is függ, hogy milyet veszel (például Paloma Espresso jó erős), másrészt hogy a kávéfőző mekkora gőznyomással dolgozik! Minél nagyobb nyomással főzi le a port, annál több aroma és koffein szabadul fel, így annál teltebb ízű és erősebb lesz a kávé, ráadásul krémesebb is!

Egy olcsóbb eszpresszó kávéfőző csak 3-5 bar közti nyomással dolgozik, viszont 15 ezertől a több százezres kategóriáig egy csomó gép tud 15 bar nyomást is! És bár elég ritka, de van olyan is, ami 20 bar nyomással dolgozik, például ezek:

[link]

[link]

2021. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozz másik kávéval, 100% robusta lehet jó nálad.

Amúgy nem egyszerű jó kávét főzni, de egy komolyabb karos géppel meg lehet tanulni.

2021. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!