Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minden bor illetve sör ugyan...

Minden bor illetve sör ugyan olyan ízű csak a márka név más? most nem a félédes és nem félédes borokra értem

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, MINDEN bor meg sör más-más ízü a felhasznált alapanyag és gyártási eljárás szerint.
2023. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Ezt most honnan gondolod? Fogod, veszel két külön márkát. Megkóstolod. Kiderül.


Amúgy hallottam már olyat, hogy egy gyárban gyártottak valamit (nem emlékszem mit), aztán utána jött a csomagolásváltás (ami másik márka és árkategória volt), és gyártották tök ugyanazt. Szóval előfordulhat.

2023. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 L.. István ***** válasza:
68%
#2: Az igaz. Dolgoztam sörgyárban a palackozón régebben, annyi volt a sörváltás, hogy kicseréltük a cimkézőgépen a cimkéket.
2023. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2023. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 L.. István ***** válasza:
65%
Nem. De végül is csak egy módon tudhatod meg! Egészségedre! :-)
2023. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kitana. ***** válasza:
84%
Vannak olyan gyárak, amik foglalkoznak bérgyártással és a receptet is adják, ami így készül, az nyilván ugyanolyan lesz, mint a másik, ami szintén ezt a módszert veszi igénybe. Azt nem tudom, utána lehet-e nézni valahol, pontosan kik azok, akik nem saját kidolgozott recept alapján gyártanak. (Ez nem csak az italokra igaz, kb majdnem mindent lehet így gyártatni.)
2023. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Több száz, vagyis inkább több ezer féle bor, hogy mind egyforma lenne, ez a kérdés? Meg a sörök? Még véletlenül sem. Valamennyire mindegyik más!
2023. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
azt ne felejtsük el megemlíteni hogy vannak emberek akiknek nincs kifinomult ízlelése, így nem, vagy nagyon nehezen tud különbséget tenni köztük. nekem pl. minden világos lager sör ugyanolyan ízű a leggagyibbtól a márkásakig. (lehet ha egymás után kóstolnám megérezném, de nagy kihagyásokkal ugyanolyan sör íze van és kész) vagy egy bornál max azt tudom megállapítani csukott szemes próbára hoyg ez fehér vagy vörös, dea milliónyi ízárnyalatot nem tudnám kivenni
2023. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Phoney ***** válasza:
81%
Gyakran még "ugyanannak" a sörnek vagy bornak a különböző adagjai sem ugyanolyan ízűek. Más kérdés, hogy te mennyi különbséget érzel.
2023. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vannak olyan alacsony árkategóriás (általában kereskedői saját márkás) termékek, ahol a folyadék maga ugyanaz, de a márkanév más.


Prémiumnál ez nem jellemző. Termékfejlesztés rengeteget költ lehetőleg jól beazonosítható tulajdonsagokra a marketinggal együtt. Némileg ellenpélda volt pl. réges régen a Kinizsi és a Rákóczi, amik azonos folyadékok voltak hazai prémium kategóriában 2 különböző néven.

Ritkán enyhébb (általában érzékszervi)

minőségi probléma esetén előfordulhat egy prémium egy adott tételének atminősítése alacsonyabb kategóriájú termékké és akkor az az olcsó márkává lesz az illető tétel.

2023. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!