Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudom feljelenteni a...

Moyoro kérdése:

Hogyan tudom feljelenteni a szomszédot,hogy ne árulja a pálinkát? (Nem irigységből)

Figyelt kérdés
Már megkértem a szomszédot ezelőtt,hogy ne adjon el apámnak pálinkát,mert ha vesz akkor állandóan mattra issza magát. Megigérte,hogy nem fog neki többet adni,ezt tartotta pár hónapig,mostanában megint ugyanúgy adja el neki. Tudom,hogy apám is hibás,de alkoholista és vele sajnos nem tudok beszélni,mert nem ismeri be. De ha nem ad neki a szomszéd akkor elég a sör is neki. Mit tudok csinálni,ha a szép szó és kérés nem használ?

2023. nov. 25. 11:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy nem tudod meggátolni. Mivel fogja és megveszi máshol vagy megveszi neki Józsi aki 1 utcával odébb lakik.. érted.. itt nem a szomszéddal van a gond, hanem azzal aki alkoholista és nem tudja hol a határ.
2023. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Hívd be egy jó cigire, meg ne nagyon hagyd éhgyomorra pálinkázni. A fő problémát nem oldja meg, de a legnagyobb gondot, a túltolást, hajlamos csökkenteni mindkettő.
2023. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Ezt fateroddal is megbeszélhetnéd.

Ha nem ad neki a szomszéd akkor megveszi máshol.

2023. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Milyen dolog már, hogy feljelentenéd a másikat! Undorító, gusztustalan szokás!

Főleg úgy, hogy nem ő tehet róla és gondolom nem is tukmálja apádra a piát!

Inkább úgy csesszél ki vele meg apáddal is, hogy küldd át az öreget, had igyon minél többet! Minél hamarabb kiissza a szomszédot a páleszből, annál jobb. Meg ha odaát van, nem otthon bassza a rezet, majd csak megunja a szomszéd is!

Amúgy aki függő és nem akar ő maga változtati ezen, nem tudsz rajta segíteni. Szép lassan tönkreteszi magát majd vége. Sokat fog szenvedni.

A piat is beteremti akárhogy is tiltod! Apám is alkesz volt.

2023. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Felnőtt, cselekvőképes emberekről beszélünk, semmi illegális nem történik, amiért fel lehetne jelenteni.
2023. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
59%

Magyar Kékkereszt Egyesület! Ide kellene apádat elvinni, vagy legalább beszélni velük, tanácsot kérni erre a helyzetre!

Ahogy már előttem megírták: A probléma apukáddal van, nem a szomszéddal!

Ne a szomszédodtól várd a megoldást!

2023. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

Voltam hasonló helyzetben.

Először csak szépen kértem meg a kertszomszédot, hogy ne tegye, a végén már közöltem vele, hogy nyakára hozom a vámosokat, aztán majd nyögheti a jövedéki bírságot a meghurcoltatással együtt, ha nem tartja tiszteletben a kérésem. Ha ez nem lenne neki elég, akkor még a fejszét is belevágom a fejébe, ha elborul az agyam. Kereskedjen máshol, apámat ne itassa!


A kezdetben jónak mondott viszony megszűnt ugyan, de lesz@rom, az apám volt az első és az, hogy aki fenntartotta az alkoholizmusát, tűnjön ki az életéből.

Ő soha nem járt be a boltba piát venni. A haverok/kollégák hordták a kocsmákba és segg részegen járt szinte mindig haza. Ő egy akaratgyenge ember volt, a pia hatására viszont agresszív és durva lett. Haverok megdöglöttek, azokat is "kinyírtam" idővel, és elkezdtem visszahozni apámat a való életbe.

Kb. 10 évembe került, hogy tünetmentessé váljon és ne kívánja az alkoholt. Ekkor volt 65 éves. 78 évesen halt meg, és nem az alkoholizmusa miatt.

Tehát nekem valójában 13 jó évem jutott az apámból egy csomó hülye barom miatt.


Az életemből merítve nem teljesen értek egyet azokkal, akik csak az apádat hibáztatják az alkoholizmusáért...

2023. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 mindentudó99 ***** válasza:
87%
#17 Másokat hibáztatsz hogy apád ivott. Mindenki hibás csak ő nem. Ez nem így van
2023. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

#17 Ha a szomszéd adót csal, akkor ez egy járható út, de a kérdésben ilyenről nem volt szó.

Plusz mi történne? Ahhoz nagyon feltűnően kell tolja, hogy lesitteljék, szóval valszeg kapna egy adóbírságot némi késedelmi pótlékkal, és árulná tovább a pálinkát, a kérdező apjának is. Max. feketén, ha máshogy már nem tudja.

2023. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%
#17 a saját felelősséged azt jelenti, hogy ott tied a kontroll. Ha valaki az alkoholista felelősségét hangsúlyozza, azzal azt mondja, hogy az ő kezében a megoldás valójában. Persze sokszor nem megy segítségkérés nélkül, de a döntés az ő szívében kellett megszülessen, másképp igen szomorú történet kerekedett volna belőle, ahogy körülöttem is kb mindből, akármennyire is szerettem volna a lelkükre beszélni. A sors fintora, hogy ezt gyakorló alkoholistaként írom, a segítségkérés küszöbén.
2023. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!