Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem bírom mostmár a piát?

Miért nem bírom mostmár a piát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régebben nagyon jól bírtam a piát, simán shotozhattam, becsicsentettem, jól éreztem magam, nagyobb mennyiségtől se rókáztam. Viszont manapság még azelőtt, hogy berúgnék jön a hányinger és nem tudok már többet inni, ami elég idegesítő, mert ez a probléma már kb 3 feles után jelentkezik. Tehát szinte még nem is érzem a hatását és már jönne ki. Próbáltam evést előtte, nem evést, zsírosat, nem zsírosat, keverve, csak töményen de ugyanaz. Soha nem volt olyan hogy kiesett valami, mindig tudtam hol van a határ. De ez elég rossz hogy manapság már a hatás előtt távozna minden. (Igen, tudom, hogy nem csak a piától lehet magam jól érezni, de amikor az ember néha elmegy buliba azt nem lehet józanul bírni xd)

febr. 25. 02:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
A majad kezd leallni es nem gyozi a feldolgozast. Csak tudd, hogy a majkarosodas visszafordithatatlan. Ha a szemed feherje kezd sarga arnyalatba valtani, kezdj el gondolkozni a vegrendeleteden. Es ez nem poen.
febr. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az talán túlzás, hogy a májad már kezd leállni, de a májfunkcióval lehet összefüggésben az, hogy ilyen reakciókat vált ki az alkohol.

A máj fontos funkciója a méregtelenítés, a mérgezésre pedig a szervezet válasza az is lehet, hogy a méregtől megpróbál megszabadulni, többek között hányással.

A másik lehetőség, hogy az emésztésed romlott el, de annak is vannak jelei, pl a gyomorégést okoz az alkohol, amire szintén lehet védekezési reakció a hányás.

Laborban mikor voltál?

Májfunkció, hasnyálmirigy működés vizsgálat nem ártana, elég határozottan jelzi a szervezeted, hogy nem tolerálja az alkoholt.

A májfunkció sok embernél romlik az évek előrehaladtával (bár a korodat sem tudjuk), de nem törényszerű

febr. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az idök változnak ugy az emberek is. Régebben én is nagyon birtam a piát. 3 napos dinom dánom meg sem kottyant. Most egy félnapos lazulás után 4-5 napig xarul vagyok. Igy inkább nem is eröltetem a dolgot.
febr. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig ne igyál semmit és szedjél valami máriatövis-kivonatot.


[link]

febr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Töményezésnél nem ritkaság, hogy szétingerli a gyomrot, és a sokadik alkalomnál már beindul a takarítás. Valamikor régen abbahagytam a töményezést, csak a jó sör, azóta semmi ilyesmi nincs. Csövelni még mindig sokkal barátibb, mint okádni.
febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Máj kezdi beadni a kulcsot, nem kéne erőltetni teljes pia csend max 10-éved van.
febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kevesebbet iszol gondolom és elszokott tőle a szervezeted.De jól is van így nem kell alkoholistának lenni
febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Thunderfairy ***** válasza:
42%
Ti alkoholos italt fogyasztok azt hiszitek hogy örökké birni fogjátok??? Szép lassan feladja ám a szervezet és komolyan lebetegszel. Itt életedbe kerülő módon való lebetegedést értsél. Jobb lenne leállni a piával amig még megteheted.
febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagy öregszel, vagy kevesebbet iszol és emiatt kevésbé bírod.
febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 az acetaldehid a fő gond, meg persze a reggeli rátöltés. Előbbire fokhagyma, utóbbira korsó víz vagy izotóniás limonádé (tripla töményen és jóra sózva) meg egy komótos reggeli tartalmasabb, zöldségesebb megoldással jó lehet, és persze érdemes meghagyni az alkohol túlfogyasztást azoknak, akik önmaguk ellenségei.
febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!